Havířovská závodnice nejdříve vpolovině července absolvovala první ostrý start po operaci. Vdomácím prostředí dokázala vyhrát skok a kombinaci, čímž začala své soupeřky bodově dotahovat. První srpnový víkend Kocurová potvrdila stoupající formu a vAstenu vyhrála kromě slalomu vše. Petra, dá se říct klasicky, pokazila slalom. Vtrikách a skoku už kralovala a svelkým náskokem zvítězila i vkombinaci, čímž se bodově dotáhla na hned na dvě závodnice. Stejný počet 49 bodů mají na svém kontě i Polka Mazukiewiczová a Schallová zRakouska. „Před finále, které přivítají za tři týdny slovenské Košice, je to opravdu velmi zajímavá situace. Je jasné, že ten kdo uspěje u našich východních sousedů, vyhraje i celkové hodnocení poháru. Doufám, že vítězkou bude Petra,“ řekl Josef Kocur, trenér a otec vjedné osobě.

Vhodnocení mužů už je téměř jisté, že zvítězství se bude radovat slovenský reprezentant a poslední mistr světa Miroslav Hribík. „Ten chtěl původně po získání zlaté medaile zmistrovství světa skončit, ale naštěstí si to rozmyslel a pokračuje ve vynikající formě. Jeho náskok včele je prakticky nedostižitelný. Navíc ho vdomácím prostředí těžko někdo ohrozí,“ dodal Kocur,“ který chválil rakouské pořadatele za perfektní organizaci závodů.

VTěrlicku zajeli druhý závod poháru velmi dobře i mladí doféni Havířova. Junior Lukáš Chládek skončil třetí ve slalomu a teprve dvanáctiletý dofén Jan Chrobok zajel svůj osobní rekord vtricích. U druhého jmenovaného se první mezinárodní zkušenosti projevily vdalším klání vRakousku, kde tento nadějný závodník skončil dokonce třetí vkombinaci.

„Všichni už začali finální fázi přípravy na mistrovství Evropy, takže se do Astenu poprvé vsezoně sjela téměř kompletní špička. Nechyběli silní Bělorusové ani Izraelci. O to je víc potěšitelné, že se naši vodní lyžaři vtéto silné konkurenci neztratili,“ chválil své svěřence Kocur.