„Prvních pět balonů bylo nervózních, přece jenom, člověk rok a půl před diváky nehrál, ale pak se do toho člověk dostane. Jak nám fandili před koronavirem, tak fandili znovu. Jejich podpora byla úžasná, vytvořili skvělou atmosféru a byli náramně slyšet. Mají velkou zásluhu na výhře nad Slovinci,“ poděkoval publiku smečař Lukáš Vašina po senzačním triumfu nad evropskými vicemistry 3:1.

Čeští volejbalisté porazili v Ostravar Aréně úřadující evropské vicemistry ze Slovinska 3:1.
Podívejte se na senzaci: čeští volejbalisté v Ostravě porazili vicemistry Evropy

„Hráli jsme dobrý volejbal. Kluci byli nabuzení, šli do toho agresivně a diváci jim pomohli,“ usmíval se po páteční výhře reprezentační trenér Jiří Novák. On sám to v Ostravar Aréně zažil už před dvaceti lety jako hráč - tehdy deset tisíc fanoušků dotlačilo na mistrovství Evropy Česko až na fantastickou 4. příčku, dosud nepřekonanou.

Čeští volejbalisté porazili v pátek v Ostravě úřadující evropské vicemistry ze Slovinska 3:1, ale o den později podlehli Bělorusku 1:3. Ve druhém sobotním zápase se z vítězství 3:0 nad Černou Horou radovali Slovinci.
Čeští volejbalisté v Ostravě neunesli roli favorita. Na ME padli s Běloruskem

„Je hezký pocit přijít do haly, když sem chodí tolik lidí. To je super zážitek a určitě ho v srdci budu mít do konce života,“ svěřil se Milan Moník, oblékající dres libera.

V současnosti mohou diváci kvůli koronaviru obsadit v hale jen pět tisíc míst. Vítězné vykročení národního týmu vidělo naživo 2425 diváků, na sobotní zápas s Běloruskem (1:3) jich přišlo 2536, na nedělní souboj s Bulharskem 2953 a při úterní výhře s Černou Horou (3:0) české volejbalisty na cestě do osmifinále podpořilo 2253 fanoušků.

Čeští volejbalisté měli na ME v Ostravě vítězství nad Bulharskem na dosah, ale ve čtvrtém setu nevyužili mečtbol a nedělní zápas nakonec prohráli 2:3.
Češi v Ostravě dostali výprask, pak měli mečbol. Skrimov do toho ale hodil vidle

„Byla tady spousta známých, byli slyšet a udělali krásnou atmosféru,“ konstatoval blokař Adam Zajíček. „Je to nádherný pocit reprezentovat republiku, když diváci jsou v takovém varu. Je to super zážitek,“ užívá si atmosféru v hale také nahrávač Luboš Bartůněk.

Čeští volejbalisté podruhé na mistrovství Evropy v Ostravě zvítězili. Po Slovinsku (3:1) porazili v úterý Černou Horu (3:0).
Čeští volejbalisté zlomili Černohorce a míří do osmifinále mistrovství Evropy

Ve čtvrtek od 19 hodin čeká české volejbalisty poslední zápas ve skupině s Itálií, který definitivně určí  složení čtyř osmifinálových dvojic. Soupeři pro ostravské týmy přijedou z estonské skupiny D v Tallinnu, kterou vede Francie, olympijský vítěz z letošního Tokia.