Odbíjenkáři Slavie vyhráli v dalším dvoukole I. ligy oba své zápasy a bodově se dotáhli na vedoucí Staré Město. Stejně bodů mají v nesmírně vyrovnané soutěži ještě Dobřichovice a také Benátky nad Jizerou.

Slavia Havířov – SK UP Uničov 3:0 (23, 22, 19)

Domácí utkání nezastihlo hráče Slavie v nejlepší pohodě. Hráli bez pohybu a jen chyby uničovských borců je držely ve hře. Mužstvo vyburcoval zkušený kapitán Zvolánek a hráči se nakonec chytili. Lepší smečařská práce jim vynesla zisk prvních dvou sad. V té poslední už Havířovští neponechali nic náhodě, ovládli obranu i útok a soupeře smetli 25:19. „Utkání nebylo pro diváky velkým sportovním zážitkem. Historie se naštěstí nebude ptát na jeho průběh, ale na konečný výsledek,“ prohlásil pragmaticky po zápase trenér Slavie Lubomír Vašina.

SK UP Uničov – Slavia Havířov 1:3 (22, -27, -22, -15)

Do druhého zápasu na uničovské půdě nastoupili havířovští volejbalisté odhodláni podat lepší výkon než doma. V prvním setu však zůstalo jenom u přání. Teprve od druhé sady zlepšili slavisté hru na příjmu, od které vše vychází a začalo se jim postupně dařit v útočné činnosti. Na síti se rozehráli smečaři Kotas a Neusser, libero Petr Dohnal zase zásoboval své spoluhráče přesnými přihrávkami.

„Zlepšili jsme hru v poli, což byl velký rozdíl oproti prohrané úvodní sadě. A také jsme měli pevnější nervy v závěrech druhé a třetí sady,“ podotkl trenér Vašina směrem k rozhodujícím momentům celého klání. V posledním setu už totiž Uničov opět odpadl.

Havířov: Zvolánek, Neusser, Duda, Kotas, Široký, Kramar – libero Dohnal, střídali: Srkal, Vágner, Bulko.

Trenér: Lubomír Vašina.