SVK Staré Město – Slavia Havířov2:3 (–23, 24, 24, –15, –13)

Po dramatickém pohárovém souboji s extraligovou Opavou se hráči Slavie Havířov opět vypjali k mimořádnému výkonu a po velkém boji ve Starém Městě získali v I. lize další plný bodový zisk. Díky tomu se posunuli v průběžné tabulce na 4. místo s jednobodovou ztrátou na lídra tabulky. Staré Město do tohoto utkání neztratilo doma ještě ani jeden set a hned v první sadě muselo spolknout hořkou pilulku v podobě její ztráty.

Domácí se nechtěli s osudem smířit a další dva sety získali ve svůj prospěch, když po velkém boji vyhráli shodně v poměru 26:24. Havířovští volejbalisté podávali neustále dobrý výkon a obě sady ztratili jen díky menší soustředěnosti v koncovkách. Ve čtvrtém setu se Havířované vyvarovali zbytečných ztrát a po velmi dobré hře hladce vyhráli 25:15. Za stavu 2:2 přišel na řadu nevyzpytatelný tie-break. Havířov ho v této sezoně hrál už popáté a zkušenosti dovedl prodat. V polovině setu vedli hosté 8:6, ale vzápětí se skóre otočilo na 12:11 pro Staré Město.

V nervózní koncovce hlavní rozhodčí zachoval klid, a našel odvahu k zapískání sítě domácímu útočícímu Herychovi – 12:12. Následovaly dva úspěšné útoky hostujících Kramara a Kotase a první mečboly pro hosty. Ty Staré Město ještě odvrátilo, ale následující míč už znamenal pro Slavii cennou výhru. Další zápas hraje Havířov v pátek 23. listopadu v 18 hodin, v Městské sportovní hale proti Uničovu.

Havířov: Zvolánek, Neusser, Kramar, Srkal, Široký, Duda – libero Dohnal, střídali Kotas, Vágner, Funiok , Bulko a Nečas.