Slavia Havířov – Vavex Příbram 3:1 (21, -18, 30, 20)

Volejbalisté Havířova měli před sebou složitý úkol. Jestli se chtěli vyhnout předkolu, museli vyhrát s Příbramí bez ztráty setu. To se jim nepodařilo, takže šestá příčka zůstala hostům.

V prvním setu měli domácí jasně navrch a ujali se lehce vedení. Ve druhé sadě hosté přidali a získali set, který potřebovali k jistotě přímé účasti ve čtvrtfinále. Poté byli dvakrát úspěšní domácí, kteří sice vyhráli 3:1, ale v tabulce skončili o jeden set sedmí.

„Dnes jsme byli lepší a vyhráli zaslouženě. Soupeř se ve druhé sadě zlepšil a začal víc riskovat na podání, což se mu vyplatilo. I když jsme nepostoupili přímo do play off, tak věříme, že nás domácí výhra hodně povzbudí v dalších bojích. Přesvědčili jsme se, že i doma umíme odehrát kvalitní zápas, což je důležité,“ řekl po zápase manažer havířovské Slavie Jakub Zvolánek.

Rozhodčí: Pecháček, Blažek, diváci: 300.

Havířov: Kramar, Katona, Široký, Duda, Neusser, Kotas - Dohnal, střídali: Jakubiček, Srkal, Kolář. Trenér: Jaroslav Tomáš.

Předkolo play off zahájí slávisté už v úterý 22. března od 18 hodin domácím zápasem s Odolena Vodou. Druhý zápas se hraje o dva dny později na palubovce Aera. Případný třetí zápas série hrané na dvě výhry přivítá havířovská Městská sportovní hala v sobotu 26. března.