SLAVIA HAVÍŘOV – BENÁTKY N/JIZ. 2:3 (19,17,-22,-14,-13)

Vprvním domácím utkání sezony byli diváci zvědavi, jak si Slavisté povedou po dvou výhrách před vlastním publikem. Domácí chtěli potvrdit dobrý vstup do soutěže a naladěni na vítěznou notu začali velmi dobře. Havířované rychle ovládli palubovku a díky vtipné útočné hře a nekompromisnímu a tvrdému zakončení zcela dominovali. Hosté místy vůbec nevěděli jak hrát. Když jim navíc dělal problémy příjem tvrdého a vydařeného servisu Zvolánka, Neussera a Srkala, tak se nebylo čemu divit, že Slavia vedla rychle 2:0 na sety. Domácí příznivci se náramně bavili a čekali na brzký konec. Asi nejvíc se těšili futsalisté, protože průběh utkání sliboval, že začátek jejich mistrovského utkání nebude ohrožen. Jenže ve třetím setu sice začali domácí ve stejném tempu a vedli vpohodě 10:6, ale pak se hosté vzchopili a srovnali na 10:10. Benátky pak udržovaly nerozhodný výsledek až do stavu 20:20. Bývalí extraligoví hráči Dlouhý a Nesvačil se dokázali vdresu hostů vyhnout domácím blokům a hlavně díky nim snížily Benátky na 2:1 vsetech. To ještě nikdo netušil, co se bude dít dál. Domácí notně znervóznili a začali kupit chyby. Smečařům nešlo takřka nic a při stereotypních příhrách nahrávače Dudy měli hosté také ulehčenou úlohu na bloku. Čtvrtý set vyzněl jednoznačně pro hosty, kteří se chytili dané příležitosti a po výsledku 14:25 poslali zápas do tie breaku. Vpátém rozhodujícím setu domácí dřeli, snažili se, ale hosté hráli vpohodě a Slavií udržovali sodstupem za zády. Přes narůstající tlak domácích si těsné vítězství 13:15 pohlídali a vyhráli tím i celý zápas.

„Jelikož utkání trvalo bez čtyř minut takřka dvě hodiny, byli nervózni také futsalisté, kterým sezpožďoval začátek jejich mistrovského zápasu. Toto je jednoznačný důsledek toho, že tak velké město, jako je Havířov, nemá víc než jednu sportovní halu, ve které je možné dodržet rozměrové požadavky pro jednotlivé sporty. Plánování rozdělení pro oddíly se děje na minuty bez jakékoli možnosti tolerancí. Vyvolává to jenom nervozitu a rozvoji sportu tento stav určitě nepomáhá. Tudíž vyvstává otázka, kdy bude vHavířově postavena a do provozu uvedena nová, v parametrech odpovídající hala, tak jak je tomu vmnoha menších městech a vesnicích,“ řekl po zápase předseda volejbalového klubu Slavia Havířov František Horváth.

SLAVIA HAVÍŘOV – JABLONEC N. NISOU 3:0 (17,19,19)

Druhé domácí utkání už našlo domácí hráče opět koncentrované. Bylo hodně důležité, že dokázali zapomenout na páteční výpadek a hráli opět svoji hru. I když ve druhém a třetím setu se hosté zJablonce snažili o zvrat, domácí borci dokázali dotáhnout nepříznivý stav a vyhrát výrazným rozdílem ve všech sadách. Po hladké výhře udrželi kontakt se špičkou tabulky.

Příští kolo zajíždí Slavie do Dobřichovic a bude soupeřem lídra soutěže.

Slavie Havířov: Zvolánek, Srkal, Kramar, Široký, Duda, Neusser – libero Dohnal. Střídali Vágner, Kotas, Bulko, Funiok a Nečas.

Další výsledky: Uničov – Jablonec n. N. 3:1 (24,22,–19,23), MFF Praha – Brno B 3:2 (20,22,–18,–23,11), ČZU Praha B – Staré Město 2:3 (22,20,–25,–23,–11), Plzeň – Dobřichovice 1:3 (–19,20,–20,–11), Chomutov – Č. Budějovice 1:3 (19,–15,–16,–25), Uničov – Benátky n. J. 0:3 (–22,–16,–19), MFF Praha – Staré Město 0:3 (–20,–16,–20), ČZU Praha B – Brno B 3:0 (19,16,23), Plzeň – Č. Budějovice 2:3 (20,24,–13,–17,–13), Chomutov – Dobřichovice 1:3 (21,–20,–16,–21)