EGE ČESKÉ BUDĚJOVICE - SLAVIA HAVÍŘOV 2:3 (21,-21,-21,20,-16)

Slavisté odjeli do Českých Budějovic oslabeni o blokaře Pavla Srkala, který je ještě zraněn. Přesto chtěli získat zpět body, které doposud ztratili. A nebylo to přání ledajaké, protože domácí se dělili do sobotního utkání o první místo se Starým Městem, když nepoznali hořkost porážky. Začátek utkání byl podle očekávání v režii domácích. Od druhého setu už tahali slavisté za delší konec. Po zlepšeném výkonu dokázali otočit stav na 1:2 a zdálo se, že dovedou zápas k vítězství. Budějovice však zahrály ve 4. setu velice dobře. Začíná být zvykem, že když se Slavia dostane do vedení, povoluje uzdu soupeři a ten toho využije. I díky tomu se musel zápas rozhodnout v pátém setu. Ten napínal nervy všem aktérům. Strany se měnily za stavu 8:5 pro Slavii, ale vzápětí to bylo 10:12. Havířov pak vedl 14:13 a měl mečbol. Jenže ten neproměnil a do vedení 14:15 se dostali domácí. Jak se nakonec ukázalo, přece jen lepší nervy měli hosté, když dotáhli tie-break k výhře 18:16.

Družstvo Slavie zahrálo dobře jako celek. „Přesto je potřebné vyzdvihnout výkon Neussera na smeči, který získal v nejdůležitějších chvílích zápasu potřebné bodíky a byl pro domácí, zejména při podání, největší hrozbou,“ řekl po utkání trenér Slavie Lubomír Vašina.

Další utkání hrají slavisté doma v sobotu 27. října od 15 hodin v Městské sportovní hale proti VŠSK MFF Praha.

Slavia Havířov: Duda, Neusser, Zvolánek, Kotas, Široký, Kramar – libero Dohnal, střídali Funiok, Vágner, Bulko a Nečas.