SLAVIA HAVÍŘOV - VK OPAVA 2:3 (21, 18, -23, -16, -20)

Začátek utkání byl ze strany domácích rozpačitý. Od úvodního hvizdu to vypadalo na hladkou záležitost hostů. Opavané se dostali rychle do vedení 3:7. Jenže pak se rozehráli Neusser, který tvrdě útočil z kůlu, a oba středoví hráči Široký a Kotas. Ti přidali pár úspěšných smečů a rázem se náskok hostů rozplynul. Slavia vytrvale bránila a dokázala to, že jediným bodujícím hráčem Opavy byl Jakub Rybníček, který uměl překonat dobré bloky domácích. Jenže Rybníček na vše nestačil a Havířov dovedl první set k překvapivé výhře.

Také druhý set začala lépe Opava, ale pak převzali taktovku slavisté a po velmi dobrém výkonu se od stavu 19:18 už ani jednou nemýlili a uštědřili extraligovému soupeři drtivou porážku v poměru 25:18.

První šanci dokonat senzaci měli havířovští hráči ve třetím setu. V závěru dotáhli náskok Opavy na 22:22, ale ve vypjaté koncovce udělali více chyb a prohráli nejtěsnějším rozdílem 23:25.

Čtvrtý set byl zcela v režii hostů, vedli neustále o tři až pět bodů a na hřišti to vypadalo, jakoby si domácí vybrali pro tento set oddechový čas. Když slavisté přidali několik nevynucených chyb, bylo srovnáno na 2:2 a zápas dospěl k tie-breaku.

Rozhodující zkrácená hra byla dlouho vyrovnaná. Při změně stran vedl Havířov 8:7. Vyrovnaná bitva po patnácti bodech rozhodnuta nebyla a drama pokračovalo. Při přetahované měl Havířov čtyři mečboly, ale neproměnil je, kdežto Opava svůj třetí přetavila v konečné vítězství.

„Byli jsme dnes extraligovému družstvu přinejmenším vyrovnaným soupeřem. Není koho jmenovitě chválit, protože v podstatě hráli všichni dobře. Nevyhnuli se chybám, ale na druhé straně jsme zahráli řadu krásných míčů v útoku i obraně a dokázali jsme dostat soupeře pod tlak. Divákům se musel volejbal líbit. Podstatné pro nás bude další pokračování v 1. lize. Už v pátek nás čeká velice těžký soupeř ve Starém Městě. Tam bychom rádi potvrdili formu. Pokusíme se získat skalp domácích, kteří jsou v tabulce o bod lepší,“ řekl trenér Slavie Havířov Lubomír Vašina.

Slavia Havířov: Zvolánek, Duda, Neusser, Kramar, Kotas, Široký, libero Dohnal, střídali Funiok, Srkal, Vágner, Bulko a Nečas.