SLAVIA HAVÍŘOV – ČZU PRAHA B 3:0 (23, 18, 17)

I když vysokoškoláci zPrahy nepředstavují letos tak silného soupeře jako vminulé sezoně, jde nadále o dobrý tým sřadou kvalitních hráčů. Začátek utkání prokázal jejich kvality. Domácí nezůstávali vůbec pozadu. Slavia měla dobrý a tvrdý servis, hosté naopak kvalitní příjem. Pražané si udržovali neustále dvou až tříbodový náskok, a to až do stavu 16:19. To si bral trenér domácích Vašina druhý oddechový čas a rozdělil hráčům nové úkoly pro zlepšení hry vpoli. Podařilo se vykrýt několik míčů a šňůrou čtyř bodů se dostali slavisté poprvé do vedení 20:19. Na druhé straně si vzal oddechový čas zase trenér hostů Řeřábek, ale jemu se již zmobilizovat síly ke zvratu nepodařilo a Havířovští si již malý náskok pohlídali až do konce prvního setu a vyhráli 25:23.

Ve druhém a třetím setu již domácí nepřipustili žádné komplikace. Přidali dobrý výkon blokařů Kotase a Širokého a za celkových 57 minut nebylo co řešit. Druhý a třetí set vyhráli Havířované 25:18 a třetí 25:17. Slavia si připsala další dva body a zůstává nadále na 5. místě prvoligové tabulky. Nadále navíc bojuje o obsazení výhodnějšího výchozího postavení před play-off, které by jí už nemělo utéct.

Vdalších kolech zajíždí ven, a to do Brna a Starého Města. Zejména ve Starém Městě to nebude vůbec jednoduché.

Mezitím se mohou příznivci volejbalu těšit na bonbónek vpodobě utkání 2. kola Českého poháru. Vúterý 13. listopadu přivítá havířovská Slavia od 18.30 hodin vMěstské sportovní hale extraligovou Opavu.