SVK STARÉ MĚSTO – SLAVIA HAVÍŘOV 2:3 (-23, 24, 24, -15, -13)

Po dramatickém pohárovém souboji sextraligovou Opavou se hráči Slavie Havířov opět vypjali kmimořádnému výkonu a po velkém boji ve Starém Městě získali v1. lize další plný bodový zisk. Díky tomu se posunuli vprůběžné tabulce na 4. místo sjednobodovou ztrátou na lídra tabulky.

Staré Město do tohoto utkání neztratilo doma ještě ani jeden set a hned vprvním setu muselo spolknout hořkou pilulku v podobě ztráty sady. Domácí se nechtěli sosudem smířit a další dva sety získali ve svůj prospěch, když po velkém boji vyhráli shodně v poměru 26:24. Havířovští volejbalisté podávali neustále dobrý výkon a obě sady ztratili jen díky menší soustředěnosti v koncovkách. Ve čtvrtém setu se Havířované vyvarovali zbytečných ztrát a po velmi dobré hře hladce vyhráli 15:25.

Za stavu 2:2 přišel na řadu nevyzpytatelná tie-break. Havířov ho vtéto sezoně hrál už popáté a zkušenosti dovedl prodat. V polovině setu vedli hosté 6:8, ale vzápětí se skóre otočilo na 12:11 pro Staré Město. Vnervózní koncovce hlavní rozhodčí zachoval klid, a našel odvahu kzapískání sítě domácímu útočícímu Herychovi – 12:12. Následovaly dva úspěšné útoky hostujících Kramara a Kotase a první mečboly pro hosty. Ty Staré Město ještě odvrátilo, ale další míč už znamenal pro Slavii cennou výhru.

Další zápas 1. ligy čeká Slavii Havířov v pátek 23. listopadu od 18 hodin, kdy vMěstské sportovní hale přivítají družstvo VK UP Uničov.

Slavia Havířov: Zvolánek, Neusser, Kramar, Srkal, Široký, Duda – libero Dohnal, střídali Kotas, Vágner, Funiok , Bulko a Nečas.