Slavia Plzeň – Slavia Havířov 1:3 (-19, 26, -24, -20)

Úvodní utkání nové sezony odehráli Havířované v Plzni. Domácí Slavia nestačila a zaostávala za tou havířovskou ve všech herních činnostech. Poctivě však bojovala a ve druhém setu se dočkala odměny, když v napínavé koncovce vyhrála. Ve třetí sadě už si hosté koncovku pohlídali a svou převahu prokázali i v posledním dějství. „Markantní byl rozdíl hlavně v podání, kde jsme dokázali tvrdě servírovat a připravovat domácí Plzni nepříjemné situace na příjmu a na rozehrávce. Dá se říct, že se nám povedla řada pěkných akcí. Naznačili jsme, že by letošní sezona mohla předčit tu minulou,“ řekl předseda volejbalového oddílu Slavia Havířov František Horváth.

Veros Chomutov – Slavia Havířov 2:3 (23, 23, -20, -28, -15)

Utkání v Chomutově už bylo o něčem jiném. Havířov vstoupil do utkání velice agilně a neustále vedl. Koncovka sady však vyšla Chomutovu. Druhý set byl kopií toho prvního. Servis Havířova byl v závěru neúčinný a domácí dělali méně nepřesností. Ve třetím setu došlo k celkovému zlepšení hry Slavie. Ta dokázala lépe blokovat i podávat a snížila na 2:1. „Na blocích zaslouží uznání Široký. Servis se dařil hlavně Dudovi a Zvolánkovi,“ podotkl Horváth. Havířované pokračovali v obratu i v dalším průběhu utkání. Čtvrtou sadu urvali v nesmírně dramatické koncovce, kterou vyhráli až 30:28 a šlo se do tie-breaku. I ten byl napínavý jako kšandy. Skóre se přelévalo ze strany na stranu a až v samotném závěru měli více štěstí Havířovští. Proměnili třetí mečbol a radují se z plného bodového zisku. „Letos se chceme pohybovat ve vyšších patrech tabulky než v minulé sezoně, a tak jsme rádi, že nám úvod vyšel,“ zakončil František Horváth.