Slavia Plzeň –Slavia Havířov 1:3 (-19, 26,-24,-20)

Úvodní utkání 1. ligy mužů zahájili muži Slavie vPlzni. Domácí jsou prvoligovým nováčkem a bylo to od počátku vidět. Havířovští převyšovali domácí ve všech herních činnostech. Rozdíl byl zejména vdynamice hry vútoku Havířova. Jenomže ve druhém setu vysokoškoláci zPlzně pokračovali dál vpoctivém volejbalu, kdežto hosté soupeře podcenili. Asi se domnívali, že už není o co bojovat a rozpoutal se boj, ve kterém se Havířov na konci setu vlastními chybami připravil o vítězství, takže Plzeň srovnala na 1:1.

Třetí set byl zhlediska průběhu kopií předešlého, ale koncovku už si havířované pohlídali a ujali se vedení 1:2. Ve čtvrtém setu už zkušenější Havířované nenechali nic náhodě a celou dobu si udržovali bezpečný náskok. „Markantní byl hlavně rozdíl vpodání, kde jsme dokázali tvrdě podávat a připravovat domácí Plzni nepříjemné situace na příjmu a vdalší rozehrávce. Dá se říct, že se nám povedla řada pěkných akcí. Naznačili jsme hned vúvodu soutěže, že by letošní sezona mohla předčit tu minulou,“ řekl předseda volejbalového oddílu Slavia Havířov František Horváth.

VEROS Chomutov – Slavia Havířov 2:3 (23, 23, -20, -28, -15)

Utkání vChomutově už bylo o něčem jiném. Havířov vstoupil do utkání velice agilně a neustále vedl až do stavu 14:18 pořád o tři až čtyři body. Zničeho nic domácí ožili, hosté se začali dopouštět spousty chyb vpoli i vútoku a stav se rázem srovnal. Koncovka vyšla Chomutovu, takže domácí se ujali vedení 1:0

Druhý set byl také podobný prvnímu, ale přišlo další nepříjemné poznání, že Havířovu odešel servis. Buď byl slabý a neúčinný, nebo jednoduše pokažen do sítě nebo do autu. Havířov tentokrát pouze dotahoval náskok Severočechů, ale nejtěsnějším rozdílem neuspěl.

Ve 3. setu došlo ke zlepšení hry Slavie. Ta dokázala lépe blokovat i podávat a snížila na 2:1. „Na blocích zaslouží uznání blokař Široký. Servis se dařil hlavě Dudovi a Zvolánkovi,“ podotkl Horváth.

Ve 4. sadě pokračovali Havířované ve zlepšené hře a po dramatické koncovce dokázali srovnat na 2:2 na sety. Díky tomu ujel hostům vlak do Ostravy a na pořadu dne byl dramatický tie-break. Vněm se skóre přelévalo jak na houpačce. O vítězi rozhodl až samotný závěr, ve kterém Slavia proměnila třetí mečbol, čímž dokonale obrátila vývoj a vyhrála vpoměru 2:3

„Chceme se pohybovat ve vyšších patrech tabulky, než minulé sezoně, kdy jsme do poslední chvíle bojovali o záchranu. Vstup byl úspěšný a teď je to potřebné potvrdit výhry při utkáních doma. Doma hostíme v pátek Benátky a vsobotu Jablonec. Dojem zpředvedené hry je sympatický, ale trenéra Vašinu čeká ještě mnoho práce, aby dal dohromady sehraný kolektiv, který se vyvaruje zbytečných chyb,“ dodal Horváth.

Sestava Havířova: Zvolánek, Duda, Široký, Srkal, Neusser, Kramar –libero Dohnal. Střídali Bulko, Kotas, Vágner, Funiok.

Další výsledky 1. ligy: Chomutov – Uničov 3:1, Staré Město – Jablonec3:0, Dobřichovice – MFF Praha 3:1, Č. Budějovice – ČZU Praha B 3:1, Brno B – Benátky n/Jiz. 0:3, Plzeň – Uničov 1:3, Dobřichovice – ČZU Praha B 3:0, Č. Budějovice – MFF Praha3:0, Brno B – Jablonec3:1, Staré Město – Benátky n/Jiz.3:0