SLAVIA HAVÍŘOV – USK SLAVIA PLZEŇ3:0(23, 17, 15)

Vpátek hostila Slavia jmenovkyni zPlzně. Hosté, kteří se potácejí u dna tabulky, začali utkání svelkou chutí a rychle se ujali vedení 1:7. Poté vedli Západočeši ještě 12:17, ale pak domácí, kteří se opět pomaleji rozehrávali, náskok Plzně zlikvidovali a první set vyhráli těsně 25:23. Od druhé sady už domácí nenechali nic náhodě. Pokaždé vúvodu setů získali dostatečný náskok, který si drželi až do konce a nepřipustili žádnou zápletku. Po výsledcích 25:17 a 25:15 bezpečně vyhráli a připsali si další výhru.

SLAVIA HAVÍŘOV – VEROS CHOMUTOV 3:1(15, 17, -27, 19)

Druhý den čekal Havířovany podle papírových předpokladů těžší soupeř, protože je Chomutov vtabulce o něco výš, než páteční soupeř Havířova. Jenže vprvních dvou setech to moc poznat nebylo. Slavia totiž hrála velmi dobře a celkem lehce se ujala vedení 2:0. Změna přišla až ve třetím dějství. Trenér Vašina vystřídal několik hráčů, ale nově příchozí se nedostali do patřičného tempa, čímž dali příležitost krozehrání hostům. Ti se chytili a najednou jich bylo plné hříště. Vybírali vpoli i nejtěžší míče a zle zatápěli překvapeným domácím. Slavia sice dohnala náskok Chomutova, ale dlouhá koncovka dospěla kúspěchu Chomutova, který snížil po výsledku 27:29 na 1:2. Hosté nastoupili do čtvrtého setu sodhodlání zápas ještě více zdramatizovat. Jenže domácí trenér poslal na palubovku základní šestku, a ta vpoklidu dotáhla sadu kvítězství vpoměru 25:19, což znamenalo celkovou výhru 3:1.

Díky plnému bodovému zisku se havířovská Slavia vyhoupla už na 2. místo vtabulce 1. ligy, když na vedoucí Benátky ztrácí jediný set. Další utkání hraje Slavia právě na palubovce lídra a vpřípadě úspěchu by mohla postoupit do čela soutěže.