JMP BRNO B - SLAVIA HAVÍŘOV 2:3 (19, -23, 23, -18, -10)

Utkání devátého kola ligy začalo dosti nervózně. Havířovu chyběl díky pracovním povinnostem stabilní smečař Neusser. Domácí naopak využili volna svého extraligového Áčka a vydatně se posílili čtyřmi hráči. Ti od začátku dali najevo své extraligové kvality. Tvrdě a přesně podávali a také souhra při přípravě útoků byla na vysoké úrovni. Hosté se v prvním setu jen bránili s vypětím sil. Na konci sice ukazovali svoji sílu hlavně v útoku ze středu sítě, ale Brno si sadu pohlídalo.

Druhý set byl vyrovnaný až do koncovky, kterou havířovští hráči zvládli o poznání lépe a srovnali na 1:1. Ve třetím setu se situace opakovala, ale s opačným výsledkem. Jihomoravané se ujali vedení 2:1 a pomýšleli na brzké vítězství. Jenže čtvrtý set byl pro domácí pohromou. Duda získal na servisu pětibodový náskok, který si již Havířov uhlídal a nepřipustil žádné komplikace – 2:2.

V závěrečném tie-breaku, který byl pro Slavisty v sezoně už čtvrtý, se oba týmy držely až do stavu 8:7. Pak Havířov zabral a dotáhl set k výhře 10:15, takže si připsal do tabulky zaslouženě další dva body. „V duelu byli nakonec nejvíc nervózní rozhodčí, kteří svými verdikty k hladkému průběhu velice hodnotného utkání moc nepřispěli. Absence Neussera, kterého nahradil Bulko, nebyla až tak nepříjemná, protože po počátečních nejistých zásazích se Bulko rozehrál a přispěl k celkovému úspěchu svého družstva. Také je nutno pochválit oba blokaře Širokého a Kotase, stejně jako univerzála Kramara, který vyřešil úspěšně několik těžkých útočných situací. Zdá se, že družstvo roste výkonnostně a začíná být také odolné ve vypjatých situacích,“ řekl po utkání trenér Slavie Lubomír Vašina.

Slavie Havířov: Duda, Zvolánek, Kramar, Široký, Kotas, Bulko – libero Dohnal, střídali Vágner, Funiok, Boček, Srkal a Nečas. Trenér Lubomír Vašina.
Příznivci volejbalu se mohou těšit na bonbónek. V rámci 2. kola Českého poháru dnes přivítá Slavia od 18.30 hodin v Městské sportovní hale extraligovou Opavu.