Slavia Havířov – SK UP Uničov 3:0 (23, 22, 19)

První utkání doma nezastihlo hráče Slavie v nejlepší pohodě. Hráli bez pohybu a vysokoškoláci to rychle vycítili a vyvinuli velký tlak, po kterém vedli takřka celý první set. Na jeho konci se ve Slavii jako první chytil kapitán Zvolánek a jeho zkušeně zahrané smeče znamenaly zvrat a těsnou výhru 25:23.
Druhý set byl podobný. Slávisté kazili podání v sériích, ale Zvolánek opět zdvihl včas domácí prapor a výsledek 25:22 znamenal nadějné vedení 2:0.

Třetí sada byla už zcela v režii domácích. Ti nenechali nic náhodě, ovládli jak útok, tak obranu na síti i v poli a poklidu zvítězili 25:19. Po nepříliš vydařeném výkonu těšili domácího trenéra hlavně body. „Utkání nebylo pro diváky velkým sportovním zážitkem. Historie se naštěstí nebude ptát na průběh, ale jen na konečný výsledek,“ řekl po zápase trenér Slavie Lubomír Vašina.

SK UP Uničov – Slavia Havířov 1:3 (22, -27, -22, -15)

Do druhého zápasu nastupovali havířovští volejbalisté odhodláni podat lepší výkon, než doma. V prvním setu však zůstalo jenom u přání. Havířované opakovali chyby z prvního klání. Na druhé straně uplatňovali smečaři Černý a Stejskal své dlouholeté zkušenosti a Uničov se dostal do vedení 1:0.

Ve druhém setu se začal lámat chléb. Havířov vedl 10:13, aby vzápětí prohrával 19:14. Po oddechovém čase se výkon Slavie zlepšil. Hráči začali dřít, hráli zodpovědně na síti a zásluhou libera Petra Dohnala také v poli. Postupně náskok zlikvidovali a dokázali srovnat na 21:21. O vítězi druhé sady rozhodla dramatická koncovka. V ní měli pevnější nervy hosté, kteří stav zápasu po výhře 27:29 srovnali na 1:1.

Ve třetím setu byl již Havířov výrazně lepší a po výsledku 22:25 se ujal vedení 1:2. Domácí to očividně zlomilo. Havířov navíc podal ve čtvrtém setu jeden z nejlepších výkonů sezony a po jasném vítězství 15:25 vyhrál 1:3.

Sestava Slavie: Zvolánek, Neusser, Duda, Kotas, Široký, Kramar – libero Dohnal, střídali Srkal, Vágner, Bulko – trenér Lubomír Vašina.

Další zápasy čekají slavisty nadcházející víkend. V pátek 30. listopadu hostí od 18 hodin Slavie Plzeň a v sobotu 1. prosince se od 17 hodin představí tým VEROS Chomutov.