„Zatím není ještě nic potvrzeno, jak jsem se někde dočetl – dostali jsme pouze příslib, že by město pomohlo. Jenže vše musí odsouhlasit zastupitelstvo, a to zasedá až 23. září," informoval Deník předseda volejbalového klubu František Horváth s tím, že momentálně start klubu v extralize jistý není.

„Na druhé straně – nemůžeme sedět s rukama v klíně. Mužstvo se musí sehrát, potřebujeme hráče i trenéra," nastínil aktuální témata v havířovském oddíle František Horváth.

Na tom druhém se už udělalo kus práce. Dosavadní trenér Jakub Zvolánek totiž kvůli pracovnímu vytížení v klubu skončil. „Oslovili jsme úspěšného trenéra Jardu Tomáše, který už u nás působil, a on to vzal," prozradil spokojeně Horváth.

Dosavadní šéftrenér mládeže v Ostravě Jaroslav Tomáš vedl naposledy Havířov v sezoně 2010/11 a v této sezoně také Havířov poprvé a naposled dvakrát porazil regionálního rivala z Ostravy. Tomáš má rovněž titul s Ostravou z roku 2006.

A hráči? Zatím je jisté pouze to, že odešli Pavel Srkal (Ostrava) a Václav Kotas (Zlín). „Na odchodu je pořád i Filip Kramar, jenže do dneška se nám nikdo ze zájemců o jeho služby neozval, takže zůstává stále naším hráčem. Může se taky stát, že nebude hrát nikde, pokud nebude mít vyřízený transfer," pokrčil rameny Horváth, podle jehož soudu se odchody hráčů podaří nahradit.