Zpočátku se jim to moc nedařilo, neboť hosté vedli 3:6. Za tohoto stavu se však domácí nadechli k obratu. Nahrávač Ivan Duda začal využívat ve větší míře středové hráče Kotase a Srkala, s čímž si hosté neuměli poradit, takže Havířovští vyhráli první set v poměru 25:21.

Ve druhé sadě Havířovští palubovku ovládli a dovedli set zdárně do konce. Dobře servírovali i blokovali.
Za stavu 2.0 na sety došlo v domácích řadách k očividnému uspokojení a hráči Odolena Vody toho dokázali dokonale využít. Třetí set patřil jim. Domácí už nebyli při blocích na síti tak úspěšní – 2:1.

Další komplikace už ale Havířované nepřipustili. Rychle si vytvořili pětibodový náskok a definitivně tím zlomili odpor soupeře. Jejich výhra byla zcela zasloužená.

„Z naší strany to bylo zbytečně nervózní utkání. Krajním útočníkům se nedařilo skládat důležité balony, které nám mohly zajistit pohodu na hřišti. Naštěstí jsme si pomohli servisem i na příjmu. Škoda, že jsme nezvládli třetí set, ale výhra je důležitá i tak. Snad fanouškům předvedeme více v příštích utkáních," řekl po zápase kapitán havířovského celku Pavel Srkal.

„Přestože jsme vyhráli, objevily se v naší hře nedostatky. Na jejich odstranění musíme poctivě pracovat na tréninku a výsledky se určitě dostaví," dodal havířovský trenér Jakub Zvolánek.

A co na to jeho protějšek? „Domácí nás předčili v základních herních činnostech, tedy podání, příjem, blok. Nás rozhodil špatný příjem, čímž jsme měli rázem problémy i s útokem. Soupeř byl dnes opravdu lepší," uznal trenér Odolena Vody Vladimír Bednář.

SKV Havířov – Aero Odolena Voda 3:1 (21, 20, -23, 18)

Rozhodčí: Vojtíšek, Grabovský. Čas: 140 minut. Diváci: 200.

Havířov: Duda, Hukel, Kotas, Kramár, Neusser, Srkal, libero Dohnal – Šoltys, Fajkus. Trenér: Jakub Zvolánek.

Další zápas hraje Havířov v sobotu ve Zlíně.