Ústí neponechalo nic náhodě a přicestovalo na sever Moravy den předem. V Ostravě výprava přespala, zatrénovala si a vyrazila haldami čerstvého prašanu do nedalekého Havířova.

„V zásadě to byl duel o šest bodů, které ale nezískal nikdo," trpce se pousmál trenér Havířova Ján Hukel. „Chtěli jsme vyhrát za tři body, bohužel se to nepovedlo, přestože jsme v prvním setu neustále vedli o čtyři body až do stavu 20:16. Nevím, co se pak stalo, jestli kluci znervózněli či co, ale nedůrazným útokem jsme se o náskok připravili a prohráli. Stalo se přesně to, co jsme nechtěli připustit. Do vedení se dostal soupeř a byl na koni," kroutil nechápavě hlavou Ján Hukel.

Volejbalisté Havířova (v červeném) prohráli s Ústím, ale udrželi jej pod sebou.

S havířovskými hráči ústecké vedení nezamávalo. Hned ve druhém dějství si podobný průběh setu zopakovali, jen s tím rozdílem, že jej také dovedli do vítězného konce.

„To jsme už tušili, že to bude drama až do posledního míče. To se také potvrdilo, šlo o naprosto vyrovnaný a bojovný souboj, kdy každý chvilku tahal pilku, jak se říká. My jsme se o třetí sadu připravili nevynucenými chybami. Tu nám nevyšel útok, tu zase blok, tu přihrávka. Opakovanými chybami jsme Ústí set doslova darovali. Ještě že se podařilo uhrát aspoň ten čtvrtý. Tím jsme soupeře udrželi pod sebou, ale i tak nás porážka neskutečně mrzí. Nedá se nic dělat, mohli jsme mít větší klid, budeme muset bojovat až do úplného konce, protože náš souboj s Ústím o udržení se asi jen tak nerozhodne," tipuje slovenský kouč Havířova, který nadále zůstává díky zisku bodu před Ústím.

SKV Havířov – Volejbal Ústí n. L. 2:3 (-22, 21, -20, 26, -11)

Rozhodčí: Kmoníček, Pecháček. Čas: 137 minut. Diváci: 200.

Havířov:
Jambor, Kořistka, Kutal, Šoltys, Klosterman, Smith, libero Dohnal – Neusser, Vičar.