„Výkon to byl oproti zápasu s Benátkami nesrovnatelný, protože jsme se už vyvarovali chyb, ale pořád jsme jich udělali více než soupeř," řekl k zápasu trenér Havířova Jaroslav Tomáš. „Jinak to bylo naprosto vyrovnané utkání, přičemž my jsme byli dokonce útočnějším mužstvem. Akorát ty lehké balony, které nezvládáme, nás pořád srážejí a stojí nás body," litoval.

Přitom pracovní morálka na tréninku podle trenéra není vůbec špatná. „Tréninkovým výkonům hráčů nemůžu nic vytknout, pracují perfektně. Jen by to chtělo přenést konečně i do zápasu," pousmál se Tomáš. „Navíc v extralize teď snad kromě Starého Města není slabý soupeř. Konkurence je o to výraznější a tím pádem musíte dělat méně chyb, abychom v ní obstáli," připomněl.

Ve zlepšeném projevu se dají vyčíst i lepší vyhlídky do dalších zápasů. „Máme teď doma Odolena Vodu, což je určitě hratelný soupeř, jenže ten zase před sezonou mohutně posílil, takže znovu nepůjde o nic lehkého. My se budeme muset snažit opět rvát a vyvarovat se těch banálních chyb, kterých děláme ještě spoustu," naznačil Jaroslav Tomáš.

Volejbal Brno – SKV Havířov 3:1 (26, 16, -18, 24)

Rozhodčí: Večeřa, Buchar. Diváci: 340.

Havířov: Meehan 22, Duda, Holiš 12, Mikoška, Šoltys, Hukel 12, libero Dohnal – Adamík, David. Trenér: Jaroslav Tomáš.

Další zápas hraje Havířov v sobotu s Odolena Vodou.