Havířované si na vlastní palubovce poradili s Pražany a odvrátili pád na dno tabulky. „Vnímali jsme to hlavně z toho pohledu, abychom se před příznivějším losem zase chytili. Ti úvodní soupeři byli opravdu nároční, až na Ústí, které jsme ale také nezvládli, což nás mrzí, protože jsme teď mohli být na úrovni Ostravy nebo Příbrami. Ale nevadí, před námi je o něco příznivější los a ten teď musíme proměnit v patřičný bodový zisk," vyhlásil cíl hrající manažer Havířova Petr Dohnal.

Hráči neskutečně bojovali, zvláštní pozornost zaslouží 25 bodů Američana Klostermana, který těžil z dobrých přihrávek Jambora. „Musím říct, že Steve začíná prodávat, co v něm je. Určitě se ještě můžeme jako tým nadále zlepšovat. Stále nám chybí ten měsíc přípravy, hráči se musí na hřišti dokonale poznat, aby všechno klapalo, ale vypadá to, že jdeme kupředu. Je to vidět, i v tréninkovém procesu," pochvaluje si Petr Dohnal.

SKV Havířov – ČZU Praha 3:2 (16, 24, -20, -19, 14)

Rozhodčí: Zimmermann a Renčín. Čas: 125 minut. Diváci: 185.

Havířov: Jambor 6, Klosterman 25, David 14, Šoltys 12, Neusser 10, Smith 3, libero Dohnal – Holiš, Kutal 1. Trenér: Ján Hukel.