Příbramský favorit zahájil utkání náporem a vedl neustále o tři až čtyři body. V závěru úvodního setu ale Havířovští zabrali, srovnali na 20:20 a zvládli dokonce lépe i dramatickou koncovku, takže se ujali překvapivě vedení 0:1.

Ve druhém setu zopakovala Příbram skvělý nástup a rychle si vytvořila náskok 8:2. Hosté se opět rozehrávali pomaleji, ale po zlepšení tentokrát stihli skóre pouze korigovat na konečných 25:21.

I ve třetí sadě šli domácí do trháku a vedli až o čtyři body. Hosté ale pomalu náskok stahovali a dokonce se ujali vedení 15:17. Jenže domácí Příbram stav obrátila ve svůj prospěch a po několika chybách hostů dotáhla set k vítěznému konci – 2:1.

„To byl rozhodující moment zápasu. Jak se ukázalo, tento fakt se podepsal i na dalším vývoji. příbram se uklidnila a věřila si," poukázal havířovský trenér Jakub Zvolánek na zlom v zápase.

Domácí už ve čtvrtém setu zcela ovládli palubovku a dotáhli zápas do vítězného konce. „Utkání mělo velice dobrou úroveň. V poli jsme podali solidní výkon, ale tragický byl náš servis. Při něm jsme udělali osmnáct chyb, a to je hodně. Na podání musíme v tomto týdnu tvrdě zapracovat. Další zápas bude patrně v této sezoně jedním z nejdůležitějších," dodal Zvolánek.

Ten odehrají Havířované v sobotu od 17 hodin v Městské sportovní hale s Odolena Vodou, která bude mít stejně jako Havířov ambice neskončit poslední.

SKV Příbram – SKV Havířov 3:1 (-23, 21, 22, 18)

Havířov: Neusser, Hukel, Kotas, Srkal, Kramar, Duda, libero Dohnal. Trenér: Jakub Zvolánek.