Zklamané jsou zejména kadetky, které si dělaly zálusk na postup do kvalifikace o I. ligu. „Sezona se bohužel nedohrála a svaz předběžně určil jako vítěze našeho přeboru Orlovou, protože získala ve skupině více bodů. S tím ale nesouhlasíme, protože každý tým měl jiné soupeře a my s Orlovou vůbec nehráli. Považujeme to za nespravedlivé rozhodnutí, proto ta nespokojenost,“ objasnil jednatel karvinského klubu René Kempný.

Spokojený může být naopak staronově vytvořený tým žen, který se po letech zase přihlásil do krajského přeboru, kde víc než sedm roků absentoval.

„Z výsledků nově sestaveného družstva jsme byli mile překvapení,“ uznal trenér týmu a předseda VK Karviná Bedřich Koupil.

Ten k bývalým mládežnickým hráčkám přiřadil několik žen z Orlové a děvčata si herně sedla. Konečné čtvrté místo v nedohrané soutěži (čtyři až šest zápasů před koncem) je potěšitelné a příslibem pro další roky.

„A to jsme ještě vlastní vinou přišli o nějakých osm bodů ztrátami se slabšími týmy,“ upozornil Koupil. „Ale nevadí. Před sezonou jsem holkám řekl, že ji beru za nultou, protože si potřebujeme především na sebe vzájemně zvyknout a sehrát se. Přece jen dospělý volejbal byl pro mladé novou zkušeností, holky z Orlové měly zase jiný zažitý systém. Než si vše sedne, chce to čas. I tak mě ale holky ve startovací sezoně překvapily a dokázaly hrát rovnocenné partie třeba s VŠB Ostrava nebo béčkem Nového Jičína. Já jsem spokojený. Doufám, že děvčatům elán i chuť na sobě pracovat vydrží a půjdeme ještě nahoru,“ přeje si Koupil.

Sestava žen: Nikol Szotkowská, Tereza Ziembinská, Andrea Koupilová, Bára Lukšová, Markéta Malyszová, Kateřina Matyášková, Magdaléna Revajová, Nikola Sokolová, Denisa Mikušová, Gabriela Mojáková, Jana Mravcová, Simona Bednářová, Tereza Kiková, Veronika Peniašková, Zuzana Koupilová, Markéta Oczková, Martina Bělicová.

Mladým hráčkám se také dařilo.Zdroj: Michal Chadim 

Juniorky trenéra René Kempného postoupily v krajském přeboru s přehledem do finálové skupiny, ale tam, stejně jako loni v kategorii kadetek, ztroskotaly na Frenštátu pod Radhoštěm. „Skončili jsme zase druzí a jsme naštvaní. Výkonnostně měly holky na to urvat vítězství, ale v klíčové fázi sezony se nám sešly absence a neforma některých hráček. Špatná konstelace,“ mračil se Kempný, jinak spokojený s přístupem i hrou mladých volejbalistek.

„Holky ukázaly potenciál. V týmu máme dokonce dvě starší žačky, které vlastně přeskočily jednu celou věkovou kategorii. Mají talent. Celý tým ukázal svou šikovnost a já věřím, že v tom bude pokračovat,“ chválil po nedohrané sezoně mladé volejbalistky.

Sestava juniorek: Veronika Peniašková, Kristýna Perglová, Bára Rulíšková, Martina Bělicová, Markéta Oczková, Klára Vlčková, Vendula Bogárová, Andrea Böhmová, Dorota Bonczková, Romana Kubecová, Veronika Zamíšková, Anežka Drastichová, Tereza Jelínková, Zuzana Koupilová.