Jako historicky první rozehrálo v sobotu 20. září svou soutěž družstvo mladších žaček, které klub nikdy v minulosti neměl, a to pod vedením trenérské dvojice Hana Pryščová – Aleš Pryšč. Svůj první soutěžní turnaj absolvovalo v Bílovci, kde odehrálo tři utkání. Hráčkám se sice nepodařilo zabodovat ani v jednom zápase, ale na výkonu se podepsala nervozita a nezkušenost děvčat. „Nicméně velkou devízou děvčat byla neutuchající bojovnost a touha zvítězit, kterou holky prokazovaly i za nepříznivého stavu v jednotlivých zápasech," poznamenala trenérka Hana Pryščová.

Další výhodou družstva je fakt, že již prošlo karvinskou přípravkou pod vedením trenérky Pomahačové, což bylo v zápasech znát a časem se to na hře jistě pozitivně projeví. „Děvčata si projdou zápasovým stresem ve více utkáních a až se ohrají, určitě nezůstanou bez vítězství. I přes prohry holky nesmutnily a naopak se velmi těší na další zápasy. To nám udělalo velkou radost," uvedla na závěr trenérka Pryščová.

V neděli 21. září rozehrála svá utkání v nové sezoně i družstva starších žaček a juniorek. Starší žačky vyjely na rozřazovací turnaj své kategorie do Palkovic, juniorky zahájily boj o body na domácí půdě v hale ZŠ Družby v Karviné.

Družstvo starších žaček pod vedením staronově sestavené trenérské dvojici Kempný – S. Koupil odehrálo podobně jako mladší žačky tři zápasy. I když byly hráčky notně oslabené o nemocné kamarádky, především o dvě hráčky základní šestky, statečně se rvaly i se silnými soupeři z Ostravy a Frýdku-Místu o každý míč. První zápas s Ostravou sice děvčata prohrála 0:2, ale bylo vidět, že v létě odvedla kus volejbalové práce. V dalších dvojzápasech i přes zlepšený výkon družstvo vždy prohrálo po boji ve zkrácených setech nejtěsnějším rozdílem 1:2.

„Výkon jednotlivých hráček, hlavně v prvním duelu, byl ovlivněn nervozitou a respektem před soupeřkami. Z toho pramenily zbytečné chyby, které rozhodovaly. V dalších kláních se děvčata vzchopila a v závěrech setů jim chybělo i to pověstné štěstíčko," hodnotil turnaj trenér René Kempný, který věří, že po uzdravení všech hráček budou Karviňanky v příštích kolech prohánět i ty nejlepší.

Posledním mládežnickým družstvem VK Karviná, které rozehrálo svou soutěž, bylo družstvo juniorek pod vedením trenéra B. Koupila. Do tohoto družstva vkládá klub velké naděje, jelikož by se zde měla projevit a zúročit práce v mladších kategoriích. Družstvo hostilo na domácí palubovce tým z Palkovic a dvakrát hladce vyhrálo 3:0.

Děvčata pod vedením trenérské dvojice B. Koupil – N. Szotkowská nastoupila lehce oslabena o tři hráčky, ale perfektním dodržováním taktických pokynů dosáhla na snadná vítězství. „To nám umožnilo prostřídat sestavu, aby si zahrály všechny holky. I ty ale prokazovaly dobrou formu. Soupeřky nás pozlobily v koncovce třetího setu druhého zápasu, po našem oddechovém čase už jsme ale zápas dohráli," přibližoval Bedřich Koupil, jehož tým se díky lepšímu poměrů míčů dostal na průběžné první místo v tabulce a rád by se tam udržel až do konce.