V čase 29:53 dal Monczka gól na 30:31. Brankář Rangl pak míč vyhodil ke středové čáře k rychlému rozehrání domácího útoku. Jenže nikdo z jeho spoluhráčů míč nezachytil a čas běžel dál až do závěru zápasu. Arbitři s delegátem utkání však vrátili míč zpět k rozehrání a vrátili i čas – rozehrávalo se v čase 29:56, k čemuž ovšem nebyl důvod. Lovosice pak v poslední sekundě skórovaly, přičemž autor branky Jiří Motl jí dosáhl z pravděpodobného přešlapu. To zatím neprokázal žádný záznam. Arbitři gól uznali, každopádně nejlepší střelec extraligy se ze svého vyrovnání ani neradoval. Možná věděl proč.

„Nerozumím poslední akci, kdy jasně chyboval domácí brankář Rangl. Místo jeho napomenutí se ale rozehrávalo opět ze středové čáry a Lovosice dostaly čtyři sekundy k zakončení akce. Tohle bych byl rád, kdyby mi někdo vysvětlil,“ poznamenal po zápase rozmrzele trenér baníkovců Marek Michalisko.

Z utkání Lovosice - Karviná (v zeleném).

Karvinští jinak v utkání skvělé úrovně vedli, domácí rovněž bojovali nadoraz a diváci si užívali rychlé a důrazné házené s pohlednými akcemi. „Na naši ligu to byl nadstandardní zápas,“ uznal Michalisko.

Jeho tým ještě pět minut před koncem vedl o pět gólů, závěr zápasu ale zpackal, i když částečně ne vlastní vinou. „Bohužel nám pro zranění musel odstoupit Chudoba a jeho údernost na spojce scházela. Další kluci byli trochu rozlámaní, takže jsme v tom závěru odešli i fyzicky,“ přiznal Michalisko.

Rozlámaní byli jeho svěřenci možná proto, že ne všechny fauly Lovosic se trestaly. Jako třeba úder Motla vedený na hlavu Nedomy, za což se uděluje i červená karta. Motl nebyl potrestán ani dvěma minutami. Či strčení opět do Nedomy v trháku, za což nebyla nařízena ani sedmička, ani dvouminutový trest pro Boučka.

Zápas nakonec dospěl k remíze, která posunula Lovosice do elitní osmičky (dostaly by se tam i tak, protože Zubří prohrálo v Hranicích). Karvinští budou nyní čekat na výsledek posledního zápasu kola, které mělo proběhnout v jednotném termínu, mezi celky Nového Veselí a Plzně. Utkání se dohrává v pondělí.

V případě výhry Západočechů půjdou do play off ze druhé pozice a utkají se v ošemetném derby s Frýdkem-Místkem. V případě bodové ztráty Plzně si ve čtvrtfinále zopakují souboje s Lovosicemi, což bude po sobotním utkání zřejmě velmi pikantní série. Tak jako tak, Karviná začíná play off doma. Hrát se bude v sobotu od 18 hodin, v neděli pak od 10.30 hodin.

FCC Město Lovosice – Baník Karviná 31:31 (14:15)

Sled: 2:4, 5:6, 6:10, 9:10, 11:12, 15:16, 17:19, 19:23, 20:25, 22:27, 25:30, 28:30, 30:31. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmičky: 3/2:4/4. Vyloučení: 2:6. Diváci: 763.

Nejvíce branek Lovosic: Motl 8/2, Klimt 7, Kupa 4.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Monczka 7/3, Piatek, Plaček, Chudoba 2, Jan Užek 7, Solák 1, Nantl, Zbránek 6, Nedoma 4, Čosik 3, Jiří Užek 1. Trenér: Michalisko.