Zatímco Orlovští vyhráli ve Starém Městě a upevnili si čtvrté místo v tabulce, Karviná nezvládla důležité utkání s béčkem Frýdku-Místku a dostala se do sestupového pásma. Příští kolo je na programu 28. února a Orlová v něm přivítá Zlín, kdežto Karviná zajíždí k vedoucímu týmu tabulky – Lokomotivě Brno.

ŠK Staré Město – Slavia Orlová 3,5:4,5

„Máme za sebou velmi těžký zápas, neboť jsme k němu nastoupili bez tří nejlepších hráčů," prozradil úvodem kapitán Orlové Jiří Novák. „Ale naši se semkli. Velice dobře si počínal Alexej Kislinsky, který dostal do časové tísně Jaroslava Bureše. Také Vlastimil Neděla a Tereza Rodhstein získali důležitá vítězství, které nakonec vedla k zisku obou bodů," pochvaloval si.

Body: Worek a Horsák po 1, Buráň, Dobeš a Bažant po 0,5 – Kislinsky, Neděla a Rodhstein po 1, Zabystrzan, Dmitrenko a Kuboš po 0,5.

ŠK Karviná – BŠŠ Frýdek-Místek 1,5:6,5

Karvinští šachisté jsou zcela z formy. Na domácích stolech utrpěli nejvyšší prohru v letošním ročníku, přitom právě vzájemný duel s Frýdkem byl jedním z klíčových. Karviné letos souboje o všechno moc nejdou, protože vedle Frýdku prohrála i s Poličkou a pouze Grygov dokázala porazit.

Tři kola před koncem se tak šachisté loni ještě extraligového klubu dostali do prekérní situace. Potřebují totiž nutně dvakrát vyhrát.

Body: Jurčík, Poloch a Olšar po 0,5 – Rabatin, Kubík, Piesik, Novosadová a Holeksa po 1, Rojíček, Vesselovskij a Jasný po 0,5.

Oldřich Horák