Na úvod porazili doma Gordic Jihlava 5:3. Druhá nejvyšší soutěž šachistů pokračuje druhým kolem 12. listopadu, kdy Těšíňané nastoupí v Grygově.

Slavoj Český Těšín – Godic Jihlava 5:3

Hosté přijeli téměř v kompletní sestavě, chyběl jim pouze mezinárodní velmistr Petr Hába. Domácí byli oslabeni o druhou a čtvrtou šachovnici, neboť Molenda a Mroziak byli na turnajích na Slovensku a v Polsku.

Na první šachovnici nastoupil Ladislav Langner a na straně Jihlavy odchovanec karvinského šachu Vojtěch Zwardoň. „Vše vypadalo nadějně, ale obrana o dvacet let mladšího Zwardoně byla přesnější a zůstala mu materiální výhoda, kterou bezpečně uplatnil k výhře,“ popsal kapitán českotěšínského družstva Václav Mitura.

Poté byl Marek Kawulok nucen ve zcela vyrovnané lícovce souhlasit s remízou, takže Gordic vedl 1,5:0,5.

Situace na většině šachovnic nebyla pro domácí hráče moc příznivá, ale v té chvíli se ukázal charakter velkého bojovníka Lumíra Mrázka. „Naše nová posila ze Slavie Orlová remizoval s Holtmanem, což byl cenný výsledek, a na třetí šachovnici Wiewora přehrál Karáska, takže jsme srovnali,“ popisoval Mitura.

Magda Miturová pak na čtvrté šachovnici dovedla svou partii s Pízou k vítězství a Slavoj rázem vedl 3:2.

Na další šachovnici souhlasil v nejasné situaci Karel Mitura s remízou proti Brychtovi, což Těšíňanům nevadilo, protože nerozhodný výsledek se zrodil také mezi Raszkou a Sedláčkem. V tu chvíli už domácí jistě bodovali, ale proč se nepokusit rovnou o výhru?

„O tu jsme se také pokusili. Na závěr totiž přišla chvíle našeho nejzkušenějšího hráče Ernesta Gibiece, který zvítězil nad talentovaným juniorem Seidlem, a to nám přihrálo cenné vítězství,“ popsal Václav Mitura úspěšný vstup Těšína do sezony.

Body: Wiewiora, Miturová a Gibiec po 1, Mrázek, Kawulok, Raszka a K. Mitura po 0,5 – Zwardoň 1, Holtman, Z. Hába, Sedláček a Brychta po 0,5.

Oldřich Horák