V premiéře v první lize uspěli, když ze tří zápasů vytěžili sedm bodů. „Čekal jsem tak pět,“ pousmál se trenér Michal Deus, který Petrovice v minulé sezoně dovedl do druhé nejvyšší soutěže v republice, kterou klub nikdy předtím nehrál.

A aby v ní nepůsobil v roli otloukánka, vzali Petrovičtí přípravu na nový ročník poctivě. Vůbec poprvé v historii klubu proběhla klasická letní příprava A-mužstva, kdy muži trénovali pod dohledem hokejisty a kondičního trenéra Marka Ivana na atletickém oválu ve Vítkovicích a Bělském lese. „Proběhly nějaké kruhové tréninky, takže kluci jsou kondičně připraveni velmi dobře. A na mě zbyla herní příprava,“ dodal Deus.

Své svěřence připravil na těžký úvod výborně. „Museli jsme se připravit na tři zápasy v pěti dnech a hlavně na rozehrané soupeře, protože zatímco ostatní už měsíc hráli, my začali teprve teď,“ připomněl Deus.

Petrovičtí florbalisté (v zeleném) se jako nováček soutěže uvedli zdatně.Zdroj: Michal Chadim

Toho kromě bodů potěšila i organizace hry a fakt, že ve všech případech, tedy i v případě porážky v Pelhřimově v prodloužení, byly Petrovice herně lepší. „To mě těší nejvíc. Skalpem havířovského Torpeda jsme snad i vyslali ostatním soupeřům vizitku, že nechceme být do počtu a že se s námi musí počítat,“ připomněl Deus výhru Petrovic 6:3 na půdě favorita.

Petrovičtí koneckonců zvládli i druhé okresní derby, když doma „vypráskali“ Slovan Havířov 11:5. „Vypadáme solidně, i když stále je dost věcí, na kterých musíme pracovat. Třeba souboje jeden na jednoho a osobní souboje, ty musíme ustát především. V první lize je to už dost silové, v tomhle se musíme zlepšit a navyknout si na to, takže to zařadíme i do tréninků,“ uznává petrovický kouč, který si z působení z Vítkovic, se kterými mimochodem před třemi lety vyhrál titul, udržel vítěznou mentalitu.

„Klukům ji vtloukám do hlavy. Působím na ně v tom smyslu, aby byli připraveni zvládat zápas psychicky. Je to prostě v hlavě. Pokud budou připraveni, výsledky přijdou a o záchranu bychom se pak neměli obávat,“ uzavřel sympatický kouč.

VÝSLEDKY ZFK

Pelhřimov – Petrovice 5:4 p (Oborák 2, Šmída, Michalík), T. Havířov – Petrovice 3:6 (Oborák 3, Chvastek 2, Janík), Petrovice – Sn Havířov 11:5 (Oborák 3, Chvastek 2, Friedel 2, Ivan, Szweda, Hurajt, Michalík).