„Jsou to sakra důležité body,“ ulevil si po zápase Lumír Rosůlek, hrající kouč HbK. Karvinští jsou totiž aktuálně v tabulce osmí a to je příčka, která jim zajišťuje vytoužený postup do play off. „Chceme se vyhnout play out. Pokud v osmičce nebudeme, tak si za to budeme moct sami, protože tým na vyřazovací boje rozhodně máme,“ komentoval předchozí ztráty Rosůlek.

Karviná se v první třetině dostala zásluhou Pacase do vedení, jinak se ale hrál vyrovnaný hokejbal. „Dokonce musím uznat, že domácí byli lepší a měli více šanci,“ uvedl Rosůlek na adresu moravského soupeře.

Hosté odjeli do Sudoměřic v okleštěném počtu, tým totiž trápí marodka. „O to je ale výhra cennější, vybojovali jsme ji srdcem,“ těšilo hrajícího kouče HbK. „V některých minulých zápasech jsme měli smůlu, teď se štěstíčko otočilo k nám,“ dodal.

V prostřední části branka nepadla. I díky hostujícímu gólmanu Smolkovi, který podal parádní výkon. Ve třetí třetině ho však překonal domácí Tóth a kdekdo už možná myslel na prodloužení, Karviná ale v závěru přečkala oslabení a dvě minuty před koncem rozhodl o vítězství Farský. Karvinští tak rázem na svého soupeře, který je v tabulce sedmý, ztrácí už jen dva body.

„Neměli jsme co ztratit. Jeli jsme tam s pokorou, ale já jsem stejně věřil, že vyhrajeme,“ prozradil Rosůlek, kterého těší, jak se jeho svěřenci v posledních zápasech herně zvedají. „Bylo nás jen dvanáct, z toho navíc pět mladých kluků. Hráči už si ale věří a do každého zápasu jdou s tím, že mohou vyhrát,“ hlásí spokojeně Rosůlek.

SK Sudoměřice – HbK Karviná 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 37. Tóth (Skyba) – 13. Pacas, 43. Farský.

Karviná: Smolka – Sladký, Zaremba, L. Rosůlek, J. Rosůlek – Farský, Pacas, Čapka – Novák, Pala, Krul – Vosyka, Stromko. Trenér: L. Rosůlek.