Los je zavál do nedaleké Ostravy na palubovku VŠB, kde se Sokolům podařilo zvítězit. „Je to celkem úspěch. Kluci si zvýšili sebevědomí, neboť jsme vyřadili jednoho z favoritů naší druhé ligy,“ mínil jeden z karvinských trenérů Roman Hamrus. Tím dalším je ale i samotná Karviná, byť přišla o zraněného T. Hamruse a Šedu, který odešel do Prahy.

Ostravané před sezonou obměnili kádr, přišlo osm nových hráčů, všichni výborné úrovně. Karvinští se jich ale nezalekli. Skvěle bránili a rotovali sestavu, z čehož plynulo poločasové vedení o devět bodů.

Basketbalisté Karviné jdou v poháru dál.Zdroj: Dominik Ivan

Krize na ně dolehla ve třetí čtvrtině, kdy domácí otočili stav 40:48 na 53:51. Pak ale dolehly slabší chvilky i na ně a Karviná v posledním dějství zase kontrovala. „V náročné koncovce plné trojek a taktických faulů jsme byli lepší a ustáli těsné vedení,“ doplnil svého kolegu druhý trenér Sokola Petr Sodomka.

Karvinští řešili i dalším problém, neboť ve stejném termínu hrálo v Severomoravské lize i jejich béčko proti Restartu Havířov, a tak v poločase poslali do Karviné Lepku, Číšeckého a Krutinu, aby B-týmu v derby pomohli (povedlo se, Karviná B porazila Restart 83:52). „Druhou půlku zápasu jsme dohrávali v sedmi lidech proti plné lavičce domácích. Kluci ale předvedli heroický výkon,“ chválil mužstvo Roman Hamrus.

V dalším kole čeká v říjnu na Sokoly prvoligový nováček Basket Opava. Karvinští by měli hrát doma.

VŠB Ostrava – Sokol Karviná 73:78 (26:35)

Karviná: Horváth 16, Marek 16, Oswald 12, Odehnal 11, Číšecký 8, Lepka 7, Zikl 5, Landor 2, Kovalčík 1, Krutina. Trenéři: Hamrus a Sodomka.