Nejaktivnějších 35 škol si letos rozdělilo poukazy v hodnotě jednoho milionu korun!

V uplynulém školním roce se do projektu zapojilo celkem 1262 škol. Třetina z nich splnila podmínky pro losování hlavních cen od společnosti Hervis Sports. Dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice a sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor vylosoval 35 vítězných škol, které získaly poukaz na sportovní vybavení v hodnotě od 10 do 60 tisíc korun. Ty využijí na nákup vybavení do svých tělocvičen. Mezi pomůcky, které si mohou školy díky výhře pořídit, patří například činky, dresy, cvičební podložky či pomůcky na míčové sporty.

Triatlonisté se sejdou v Havířově a Těrlicku. Děti si zazávodí aquatlon v Albrechticích.
Unikátní triatlonová série v Havířově a Těrlicku

Slavnostní předání cen proběhlo v trampolínovém centru HOP arena v Čestlicích za přítomnosti předsedy ČOV Jiřího Kejvala, partnerů projektu a sportovních ambasadorů, mezi nimi například šermíře Jiřího Berana nebo basketbalistky Ilony Burgrové.

Děti i učitelé z vylosovaných škol si mimo oficiální část mohli zasoutěžit na překážkové cestě ninja bojovníka s dalšími ambasadory projektu motokrosařem Petrem Pilátem a skokanem do vody Michalem Navrátilem. Ten si výběr místa nemohl vynachválit. Žákům hned ukázal, jak skákat salta do molitanu. „Trampolíny miluju celý život. Celá akce se povedla na jedničku. Sportovali jsme, závodili s dětmi i mezi sebou navzájem s ostatními ambasadory. Byl jsem nadšený,” řekl Navrátil.

Nejaktivnější školy si rozdělily finanční poukazy z dalšího Sazka olympijského víceboje.Zdroj: ČOV

Program doplnila také exhibice skokanských reprezentantů z oddílu Sokol Kampa Praha. Neformální způsob předávání si pochvaloval i sportovní manažer projektu Štěpán Janáček. „Učitelé i děti se sem sjeli z celé republiky. Jsem moc rád, že si kromě oficialit mohli akci také užít a že se potkali se sportovními osobnostmi. Výběr místa v trampolínovém centru byla trefa do černého. I učitelé se vyřádili do sytosti,” zhodnotil Janáček.

Sazka olympijský víceboj.Zdroj: ČOV

Sazka Olympijský víceboj je společný projekt Českého olympijského výboru a Sazky. Jeho cílem je ukázat dětem sport jako přirozenou součást zdravého životního stylu. Školy si mohou vybrat, zda budou s žáky plnit disciplíny Olympijského diplomu vhodné pro 1. stupeň ZŠ a pomohou jim tak vybrat sport, pro který mají přirozený talent, nebo se zapojí do Odznaku všestrannosti, jehož disciplíny rozvíjejí sportovní všestrannost. Každý rok se zapojí přes 150 000 žáků z celé ČR.

V Karviné-Darkově se kácejí stromy, přípravy na stavbu silničního obchvatu začaly.
Začátek stavby obchvatu se opět posouvá. Zatím o půl roku
Házenkáři Karviné (v zeleném Juri Gromyko) pokračují v přípravě na nový ročník extraligy.
Baníkovci pokračují v přípravě, porazili Drážďany