„Na ten los se nebudeme vymlouvat. Fakt je ten, že jsme měli doma porazit Jasenici, zbytek soupeřů jsou favorité celé soutěže a tam jsme s výhrami ani moc nepočítali. Mrzí mě, že nás několikaminutové výpadky stojí šanci bodovat. Zbytečně si v nich necháváme soupeře utéct," ohlížel se za víkendovými duely trenér Roman Vítek.

Renocar Podolí – Sokol Karviná 92:80 (55:25)

Hráči Sokola se v Brně proti loňskému vítězi základní části drželi celou čtvrtinu. V té druhé nabrali skoro dvacetibodové manko a to je stálo výsledek. „Je třeba si uvědomit, že zápas se hraje čtyřicet minut a ne jen třicet. Ty výpadky nás stojí i hodně sil, abychom se ještě vrátili do zápasu," poznamenal Vítek.

Karviná: Smolka 17, Micza 16, Gniadek 14, Bisaha 11, Oswald 10, Šeda 4, T. Hamrus 4, Schrebenský 2, Ondráček 2, Horváth.

Sokol Šlapanice – Sokol Karviná 94:76 (55:37)

Druhé utkání se tomu prvnímu podobalo jako vejce vejci. Vyrovnaná první čtvrtina, zpackaná druhá, nabrané manko, stíhací jízda a neúspěšný finiš. „Přitom i Šlapanice, loňský třetí tým ligy, byl hratelným soupeřem. Kluci si dokázali, že se s favority dá hrát. Sami jsou z toho přepadlí a my si zatím neumíme vysvětlit, co stojí za těmi výpadky. Možná nám chybí zkušenější hráči, kteří by tohle na palubovce nedopustili," přemítá Vítek.

Karviná: Horváth 14, Micza 13, Oswald 11, Smolka 11, Schrebenský 7, Šeda 6, T. Hamrus 6, Gniadek 4, Wisla 2, Ondráček 2, Bisaha. Trenér: Roman Vítek.


#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#