Trenér Havířova Jaroslav Tomáš ve vloženém čtvrtečním kole extraligy znovu našel na soupeře účinný recept, jen škoda, že nakonec Havířované nedotáhli skvěle rozehrané utkání do tříbodového zisku.

„To jsem si říkal taky," usmál se zkušený kouč na havířovské trenérské židli. „Před zápasem bychom ten bod samozřejmě brali. Po tom průběhu a vývoji jednotlivých setů jsme ale zklamaní. Mohli jsme získat mnohem víc, než jsme původně plánovali," uvažoval.

Za pravdu mu dala první půlka zápasu, ve které měli jeho svěřenci nad domácími „agrárníky" navrch, ale obě sady byly napínavé až do konce. Skončily 25:23 a 27:25 pro SKV. Pražanům ve druhém setu nestačilo ani vedení 18:11!

„Z pohledu ČZU musím říct, že takový náskok by se neměl ztrácet, tam to byla soupeřova chyba, že jsme nakonec sadu získali, ale musím naopak pochválit i naše kluky, kteří se skvěle vybičovali k maximálnímu úsilí a set nakonec získali. V tu chvíli nám hrálo vše do karet. Obrátili jsme druhý set, vedli 2:0 a směřovali k výhře. Soupeř na tom nemohl být psychicky tak, jako my. Ale jak se ve volejbale ukazuje, dokud jeden z týmů nezíská třetí set, není rozhodnuto," připomněl známou pravdu Jaroslav Tomáš.

A jeho svěřenci se o tom dokonale přesvědčili ve zbytku zápasu. Další tři sety totiž prohráli a sen o tříbodové výhře se rázem rozplynul. „Je v nás trochu zklamání, ale na druhé straně zase s potěšením kvituju, že naše hra jde nahoru. Chlapci mají snahu nechat na hřišti vše, makají i na tréninku, a to se mi líbí. V zápasech jde postupné zlepšení poznat, ovšem zatím jsme se kromě Benátek utkávali s relativně lehčími soupeři. Těžší série přijde teprve teď," připomenul Tomáš blížící se bitvy s Ostravou, Libercem či Příbramí.

A už v sobotu čeká jeho tým bonbonek v podobě domácího duelu s lídrem tabulky ze Zlína, který by si volejbaloví příznivci rozhodně neměli nechat ujít. „Zlín zatím předvádí opravdu kvalitní a stabilní výkony. My si ale věříme. Chceme doma pravidelně bodovat, pokusíme se tedy překvapit i Zlín. Naše snaha směřuje k play-off, každý bod je pro nás dobrý a určitě nechceme zklamat naše fanoušky," slíbil Jaroslav Tomáš, že Havířov bude doma zase bojovat na sto procent.

Zápas se Zlínem začíná v Městské sportovní hale v 17 hodin.

ČZU Praha – SKV Havířov 3:2 (-23, -25, 22, 17, 9)

Rozhodčí: Kovář, Hudík. Čas: 112 minut. Diváci: 50.

Nejvíce bodů ČZU: Finger 27, Marel 20.

Havířov: Holiš 13, Mikoška 3, Šoltys 13, Hukel 14, Meehan 16, Duda 3, libero Dohnal – Adamík, Fajkus, David, Neusser. Trenér: Jaroslav Tomáš.