„Tam jsme to ale nezvládli. Kluci hráli příliš křečovitě. Je fakt, že to bylo celou dobu vyrovnané utkání, i přesto, že jsme nepodali moc dobrý výkon. Možná to bylo právě proto, že jsme v zápase nebyli stavěni do pozice, že nemáme co ztratit. Tentokrát jsme cítili, že máme na to uhrát výhru a to asi hráčům svazovalo ruce a nohy," přemýšlel trenér Havířova Ján Hukel po utkání.

Severočeši ovládli dlouhý první set, v němž nadělali hosté zbytečné chyby v koncovce. „Vlastně to byly takové nevynucené chyby, chlapci se třeba nedohodli, kdo půjde na míč a ten nám skončil mezi dvěma hráči. Přitom byl odehraný bagrem. Byly to takové drobnosti, ale hlavně nám nešla přihrávka. Ústí podávalo spíše takticky, my jsme s tím ale měli docela problémy," všiml si Hukel.

Zlepšenou přihrávku nabídli Havířovští divákům až od druhé sady a výsledek se hned dostavil. „Tím jsme hned dokázali v poli uhlídat další ústecké útoky a sbírat body," přibližoval Hukel.

Obrat na 1:2 byl zapříčiněn také ubráněním soupeře na síti, což dostalo Havířov na koně. Nadějne rozehraný duel ale jeho výhrou neskončil. „Ústí se ve čtvrté sadě zase zvedlo, my jsme opět udělali pár nevynucených chyb a šlo se do pátého setu. V něm jsme vedli 8:5, ale po obrátce se nám nedařilo. Byla tam taková pasáž, kdy jsme neustále ztrátovali a soupeř v koncovce otočil," zalitoval Hukel.

Volejbal Ústí n. L. – SKV Havířov 3:2 (28, -24, -22, 16, 13)

Rozhodčí: Činátl, Marschner. Diváci: 200.

Havířov: Jambor, Klosterman, David, Šoltys, Neusser, McKey, libero Dohnal – Holiš, Vičar, Kořistka, Pospíšil. Trenér: Ján Hukel.