Přesto měli hosté slibně nakročeno alespoň k zisku jedné sady. Proti vedoucímu celku soutěže hráli odvážně a dokonce v úvodní sadě vedli 23:20. Dramatickou koncovku však získali domácí.

„Bylo vidět, že v koncovce si to Liberec dokázal uhrát. Je někde jinde než my. Ale za výkon musím hráče pochválit, bojovali nadoraz, odehráli jsme tady dva kvalitní sety," mínil havířovský hráč Petr Dohnal, který se jako asistent trenéra Tomáše stal pro tento zápas první trenérskou postavou týmu.

I druhá sada došla do napínavé koncovky. Havířov v ní ztrácel už osm bodů, ale opět příkladně zabojoval. Liberečtí nemohli ze servisu dostat Šoltyse, který sázel na opačnou polovinu hřiště dostatečně tvrdá podání, aby s nimi měli domácí problémy. I tak poslední míče druhého dějství zvládli lépe a třetí sadu už opanovali.

Výsledek kvitoval s povděkem i liberecký kapitán Aleš Správka. „Nevstoupili jsme do zápasu moc dobře, byl to spíš vlažný výkon. Možná už se trochu projevila únava po předchozím náročném týdnu, kdy jsme hráli i český pohár. Proto jsem moc rád, že jsme zápas zvládli bez ztráty setu," poznamenal Správka.

Jeho protějšek Ivan Duda viděl zápas takto: „Domácí nastoupili s druhou šestkou, ale je vidět, že mají asi nejvyrovnanější kádr v lize. Jako obvykle nám utekly dvě koncovky, kdy jsme udělali více chyb než soupeř. Tady jsme propásli šanci na příznivější výsledek."

Dukla Liberec – SKV Havířov 3:0 (27, 22, 18)

Rozhodčí: Záhorcová, Večeřa. Čas: 77 minut. Diváci: 570.
Nejvíce bodů Liberce: Vencovský 13, Zajíče a Beer po 12, Hýský 10.
Havířov: Meehan 9, Duda 2, Hukel 8, David 8, Holiš 4, Neusser 11, libero Dohnal – Šoltys 7.

Tomáš musel na operaciZkušený volejbalový trenér Jaroslav Tomáš předčasně ukončil angažmá v Havířově, když v minulém týdnu musel na neodkladnou operaci. „V dutině ústní jsem měl takový nepříjemný výrůstek. Operace byla nezbytná, a tak jsme se dohodli, že sezonu ukončím už teď. Mančaft je stejně zachráněný, takže cíl byl splněn. Možná se na kluky přijdu podívat v jejich posledním utkání," hlásil Tomáš v neděli z fakultní nemocnice v Ostravě. Operace dopadla dobře a trenér Tomáš bude nyní odpočívat.