Menší ubytovnu s osmi lůžky, kuchyňkou a sociálním zázemím vybudoval Sportovní klub vzpírání Baník Havířov v přízemí své haly. Aby se sportovcům dařilo, podávali výborné výkony a vyhýbaly se jim nepříjemnosti, to jim při svěcení ubytovny přál farář římskokatolické farnosti Marcel Krajzl.

Hala slouží nejen vzpěračům, ale několika dalším sportům. „Ubytovna bude sloužit k soustředěním sportovců, a to nejen vzpěračů. Jde vlastně o takové malé sportovní centrum spíše pro individuální sportovce. Hala umožňuje všestranné využití a sportovci tak u nás mohou využít plný servis, včetně sportovního zázemí, stravování a teď i ubytování. V posledních letech zaznamenáváme změnu. Mladí lidé se dneska věnují řadě jiných atraktivních sportů a cvičení. Jedná se například o oblíbený workout nebo crossfit, ale také gymnastiku nebo bojové sporty. Myslím si, že jsme v republice o něco více popředu a dobrou úroveň chceme udržet. Vzpírání a crossfit chceme kombinovat a propojit," vysvětlil manažer klubu Dalibor Klimša.

Jak doplnil předseda klubu Adolf Cienciala, havířovští vzpěrači chtějí v rozšiřování aktivit pokračovat. „Naše aktivita je samozřejmě snahou o rozvoj vzpírání. Už dříve jsme rozšířili fitcentrum a děláme další kroky ke zpestření vyžití pro mladé sportovce."

S využitím ubytovny a sportovní haly se počítá při soustředěních jednotlivých klubů.

"Budeme se snažit havířovské sportovní centrum využívat při aktivitách sportovního centra mládeže Českého svazu vzpírání, které sdružuje 50 nejlepších jednotlivců v každém roce. S havířovským klubem budeme spolupracovat na pořádání soustředění a výcvikových táborech," řekl při zahájení provozu ubytovny vedoucí trenér sportovního centra ČSV Radim Kozel.

Novou ubytovnu a také moderní zázemí haly si prohlédl také primátor Havířova Daniel Pawlas. „Vítám každou aktivitu, která zvýší ubytovací kapacitu pro sportovce a nejen je. Oceňuji, že havířovští vzpěrači nemyslí jen na výkony, ale také na kvalitu," chválil.