„Na trávě si hodně věřím. Jsem agresivní, chodím na síť, mám šikovné ruce. Cítím, že jsem jedním z favoritů Wimbledonu,“ prohlásil Sebastian Korda přede dvěma týdny v londýnském Queen's Clubu, kde zářil.

Jiří Lehečka
Lehečkovi na Wimbledonu pomáhá i Berdych. Z Djokoviče už není tak vyjukaný

Některým fanouškům to znělo přehnaně sebevědomě, tak nějak nabubřele, a Korda to za svoji upřímnost na sociálních sítích pořádně schytal. Teď se mu navíc škarohlídi i posmívají. Rodák z Bradentonu na Floridě totiž svým řečem nedostál. Ambice nenaplnil. Místo toho se postaral o největší překvapení prvního kola Wimbledonu.

Korda podlehl Jiřímu Veselému ve čtyřech setech. Čech, který je nyní 528. hráčem světového žebříčku, nasázel 23 es a trefil 59 vítězných míčů. Pro Kordu je to frustrující i vzhledem k tomu, že se na začátku roku dostal do prvního velkého čtvrtfinále v Melbourne.

„Upřímně, já bych tohle o sobě neřekl,“ reagoval po vítězství Veselý na Kordovo egoistické prohlášení.

Se synem legendárního Petra Kordy se zná. „Víme o sobě z turnajů a teď se vídáme na Spartě. Že bychom se ale víc bavili, to úplně ne,“ přiznal osvalený levák. „Kordič je skvělý tenista, jenže dlouho nehrál kvůli zranění zápěstí. Zápas jsem zvládl herně i mentálně skvěle.“

Wimbledon má svoje kouzlo

Veselý tak opět neporušil svou wimbledonskou tradici. V All England Clubu i podeváté zvládl zahajovací zápas. V minulosti si připsal dokonce skalpy hráčů z Top 10 Alexandera Zvereva a Dominica Thiema.

„Soupeři se mě tady i trochu bojí. Ví, že jsem tady porazil výborné hráče. Respekt ze mě určitě jde,“ culil se Veselý. „Nechtěl jsem tu sérii přerušit. Vítězství je proto velkým povzbuzením. Dokázal jsem si, že to pořád jde,“ líčil devětadvacetiletý rodák z Příbrami, který po loňském zranění stehenního svalu a osmiměsíční pauze startuje ve Wimbledonu díky chráněnému žebříčku.

Srbský šampion Novak Djokovič zaútočí na osmý wimbledonský triumf
Chyť mě, když to dokážeš. Srbský král uniká legendám a míří za dalším vavřínem

Veselý si v Londýně užívá rodinnou atmosféru. Kolem sebe má ty nejbližší - otce, manželku i dvě ze tří dětí. Přicestoval za ním i kamarád a zpěvák Mirai, bývalý tenista. „Wimbledon má atmosféru, pronajali jsme si barák kousek od brány, aby mohla rodinka odbíhat a přibíhat. Má to tady pro mě speciální kouzlo.“