Teprve třináctiletá sportovkyně svým vstupem do boxerské tělocvičny v Havířově šokovala místní boxery, ale trenér a předseda klubu Jaroslav Kubíček se jí začal věnovat. „Nejprve jsem tomu moc nedával. Myslel jsem, že si chce jen udržet postavu, ale Terka se začala vyptávat na styl boxování, jak to chodí v závodním boxu a myslela to vážně,“ přibližoval Kubíček.

Vzal si ji tedy do parády. „Jako hokejistka byla ze začátku trochu dřevo, měla takový ten toporný hokejový styl, ale pak se začala zlepšovat. Jednou jí povídám: Umíš tancovat? Odpověděla, že ano. Tak nám zatancuj, povídám. Zčervenala, ale strašně se chtěla zavděčit. Tak jsme začali tancovat všichni. Box je jako tanec v ringu, člověk se musí umět pohybovat,“ vysvětloval Kubíček.

Po prázdninách ji postavil do ringu. Byla nervózní, ale byla bojovnice. Svůj první duel prohrála na body, když rozhodčí ji označili za budoucí naději mezi holkami. „Krátce nato jsem ji vzal na turnaj do Polska, kde úplně rozbila domácí soupeřku, že ji museli počítat,“ popisoval Jaroslav Kubíček.

V Polsku už vyhrála jako boxerka.

V nové sezoně nastoupila Tereza do ringu proti ostřílené soupeřce Elišce Cihlářové z Klokočova, kde vede box Petr Hlavna, zasloužilý boxer, někdejší trenér juniorského národního týmu.

„Říkal jsem si, že když ji postavím proti mistryni republiky, že to asi bude na Terku moc. Ale nastoupila do ringu, jako by se nechumelilo a já se nestačil divit. Boxovala, jako by měla více zkušeností. Elišku začali ve druhém kole počítat, zaboxovala opravdu krásně,“ podivoval se Kubíček nad tím, jak ostříleně si Kiszová vedla.

Cihlářová byla letos podobně jako třeba havířovský David Polák nebo karvinský Ladislav Plachetka účastnicí ME mládeže v bulharské Albeně. Ale zápas s Kiszovou prohrála. „Bylo to ohromné překvapení. Přišel za námi i trenér Elišky Petr Hlavna a gratulovat nám. Stejně jako já vyjádřil přesvědčení, že z Terky něco bude,“ vykládal Jaroslav Kubíček.