Soutěže na nejvyšší republikové úrovni se konaly 9. a 10. prosince na více místech republiky. V Prostějově plavali čtrnáctiletí, v Trutnově se konal šampionát pro třináctileté a dvanáctiletí plavci se vydali do Kopřivnice.

Z Karviné se na závěrečné mistrovství nominovali celkem čtyři plavci, kteří se museli probít meziokresními a krajskými koly.

Největšího úspěchu dosáhl Ondřej Kukrecht, který v kategorii čtrnáctiletých vybojoval třetí místo na trati 100 metrů prsa. Na dvojnásobné trati 200 metrů prsa obsadil bramborové 4. místo.

V Trutnově reprezentoval Kosatky zase Adam Handzlik (třináctiletí). V náročné konkurenci se neztratil a v prsařských disciplínách 100 metrů a 200 metrů obsadil slušné 12. a 13. místo.

Mladší žákyně Jana Osifová reprezentovala Kosatky v Kopřivnici. Janě se nejvíce dařilo na tratích 100 metrů a 200 metrů motýlkem, kde obsadila sedmou a třináctou příčku.

O týden dříve se konal ještě Zimní Pohár ČR desetiletého žactva, který proběhl přímo v Karviné. Za účasti 180 nejlepších plavců ze 45 plaveckých klubů se neztratili ani nejmladší plavci Kosatek. Jakub Hlaváč obsadil dvě devátá místa v kraulařských disciplínách 200 a 400 metrů. Veronika Hrachovinová se nejlépe umístila taky devátá, a to na stejné trati 200 metrů volným způsobem.