Národní šampionát v Hradci Králové pro věkovou kategorii U15 opouštěly se sedmým místem v kapse. „Potvrdily jsme pozici nejlepšího týmu z Moravy. V utkání o sedmé místo jsme porazily KP Brno,“ byla potěšena trenérka družstva Martina Šindlářová.

Jak trefně poznamenala, před dvěma lety prohrávala havířovská družstva v žákovské sekci s Hradcem Králové o padesát bodů, před rokem už jen o dvacet a letos těsně. Výkonnost hráček pod vedením klubových trenérek stoupá a aktuálně už stačí na konkurenci republikové elity. To těší dvojnásob.

„Důležité je, že děvčata sama moc chtějí uspět a posouvat se herně. Abychom se prodrali mezi nejlepší celky v republice, je k tomu nutné poctivě trénovat, bez toho to prostě nejde, ale když se pak dostaví podobný úspěch jako účast na závěrečném mistrovství, je to pro holky ta největší odměna. Nehledě na to, že se samy posouvají na vyšší úroveň, protože jen konfrontace s nejlepšími vás dostane dál,“ přiblížila Šindlářová.

Mladé hráčky na MČR sice prohrály ve skupině s favority všechna tři utkání, ale s domácím a nakonec i mistrovským Hradcem jen velmi těsně 63:65, přičemž při troše štěstí bylo i na výhru. Ani porážka 53:62 od pražské Sparty nebyla žádným propadákem, pouze druhý finalista Basket Praha vyhrál nad Havířovem jasněji 75:54.

V boji o další umístění pak Havířovanky prohrály se silnou Slovankou 61:82, ale vyhrály nad KP Brno 77:51 a patří jim pěkné sedmé místo v republice.