„Ta porážka měla dva důvody. V hale na Žákovské jsme sice měli dva tréninky, ale to je málo. Nicméně tím hlavním důvodem bylo, že jsme nemohli postavit Američana Meehana," litoval trenér Havířova absence nejlépe bodující smečařské opory.

Ryan Meehan má po své činnosti v posilovně dokonce podezření na vyhřezlou ploténku. V sobotu svému týmu na síti chyběl. Snažil se ho zastoupit mladý Adamík a určitě nezklamal. Bylo však vidět, že na středu nestojí Meehan.

„Ústí k nám přijelo svým způsobem s tím, že nemá co ztratit, hrálo uvolněně a nechybovalo. Naopak my jsme chybovali dost a první set soupeři nabídli. Ve druhé sadě jsem si myslel, že už přebíráme taktovku zápasu, ale bylo to bohužel jen na set. Pak jsme dalšími nedostatky v útoku ztratili i třetí sadu," popisoval trenér Tomáš.

Havířov tak nakonec získal bod aspoň bojovností, když mu to nešlo herně. „Vydřeli jsme to. Čtvrtá sada se tahala, tie-break byl taky vyrovnaný, ono vlastně celé utkání bylo dost vyrovnané, soupeř byl ale produktivnější," zakončil Tomáš.

SKV Havířov – Volejbal Ústí n. L. 2:3 (-19, 14, -19, 25, -12)

Rozhodčí: Kostka, Dziacký. Čas: 116 minut. Diváci: 152.

Havířov: Duda, Holiš, Mikoška, Šoltys, Hukel, David, libero Dohnal – Adamík, Neusser, Fajkus. Trenér: Jaroslav Tomáš.

Další zápas hraje Havířov v sobotu na půdě vicemistrů z Českých Budějovic, čímž ukončí kalendářní rok 2013. Kromě toho už také ukončil svou misi v Českém poháru.

ČP volejbalistů, 3. kolo, odvety:

Benátky n. J. – Havířov 3:0 (23, 19, 17), první zápas 3:0
Brno – Odolena Voda 3:1 (17, 20, -25, 25), první zápas 3:0
Ústí n. L. – Zlín 0:3 (-13, -25, -17), první zápas 0:3
Praha – Staré Město 3:0 (18, 19, 17), první zápas 3:1

Čtvrtfinálové dvojice (hraje se v lednu): Benátky nad Jizerou – Liberec, Ostrava – Praha, Brno – České Budějovice, Zlín – Příbram.