Letos proběhlo MČR mládeže v Koutech nad Desnou a orlovský klub Slavia na něj vyslal několik zástupců. „I s minimem finanční podpory od města Orlová se naši šachisté dokázali probít na nejvyšší příčky a odvezli si zlato a stříbro,“ poznamenal předseda orlovského klubu Jiří Novák.

Zaválel především Vojtěch Šrámek. V jedenáctikolovém turnaji chlapců do 18 let dokázal porazit všechny soupeře a vyhrál, třetí pak skončil v kategorii do 20 let, což je za posledních pár let nejlepší výsledek orlovské mládeže v kategorii chlapců.

Filip Neumann (zcela vlevo) obsadil v kategorii do 14 let vynikající druhé místo.

Jeden ze svých životních výkonů předvedl také Filip Neumann, jenž v kategorii do 14 let zlomil dosavadní nadvládu hráčů z frýdecko-místecké Beskydské šachové školy a skončil druhý na pozici republikového vicemistra.

„Oba chlapci si těmito výsledky vybojovali účast na vrcholných šampionátech. Vojtěch postoupil na mistrovství světa, Filip zase na mistrovství Evropy. Snad nám město Orlová pomůže ve shánění financí na tyto významné akce, které musí rodiče z větší dávky financovat sami,“ upozornil Jiří Novák.