Původně se mělo hrát v domácím prostředí soupeře v Čeladné, ale nakonec se hrálo v Petrovicích. „Soupeř volal, že halu nezajistí, tak jsme se domluvili na výměně pořadatelství," osvětlil trenér Petrovic Roman Kantor, jenž mohl být spokojen s první třetinou. „Do zápasu jsme vstoupili dobře, ujali se vedení a navýšili jej," přibližoval Kantor.

Podle jeho slov nehráli florbalisté tak uvolněně, jako v předchozím duelu s Paskovem, ale herní převaha byla jednoznačně na jejich straně. „Druhá třetina skončila sice 2:2, ale mohla skončit klidně 6:2. Vytvářeli jsme si šance, jenže jsme je neproměňovali. To se změnilo až v poslední třetině, se kterou jsem byl spokojen zhruba do 52. minuty. Posledních osm minut bylo špatných, kluci to asi vypustili," předpokládal Kantor.

Petrovicím se dařila střelba a vedly už 10:3. „V tu chvíli jsem si říkal, že to dopadne nejméně o deset. Měli jsme našlápnuto k patnácti gólům, do branky jsme dali i mladého Janíka, aby si za jasného stavu vyzkoušel zachytat proti mužům, ale kluci mu teda moc nepomohli. Zbytečně jsme ten náš výkon degradovali," podotkl Kantor.

Nakonec bral aspoň tři „povinné" body. „Snad se nám teď bude po těch posledních povinných výhrách hrát lépe. Moc jsme si nezahráli florbal, bylo to hlavně o osobních soubojích a našem tvoření a dobývání branky. Silnější soupeři už proti nám určitě nebudou hrát tak zataženě," přál by si kouč ZFK.

ZFK Petrovice – FBC Frýdek-Místek 11:9 (4:1, 2:2, 5:6)

Branky a nahrávky: 4. Szweda (Urban), 9. M. Michalík (Firda), 14. Firda (Šmída), 14. Foltinek (Oborák), 23. Oborák (Foltinek), 35. Foltinek (Oborák), 44. Foltinek (Mrkva), 45. Szweda (Chvastek), 46. Mrkva (Foltinek), 49. Oborák (Foltinek), 60. P. Michalík (Oborák) – 15. Závodný (Kalivoda), 39. Juroš (Theuer), 40. Gřunděl (Vežranovský), 50. Kalivoda, 52. Závodný (Gřunděl), 56. Závodný (Zápalka), 57. Závodný (Štrbák), 59. Theuer (Vežranovský), 60. Theuer (Vežranovský).

Petrovice: Palovský (46. Janík) – Daubner, Mrkva, Hochman, Plonka, Šmída, Lazók – Oborák, Foltinek, Kubiena – Szweda, Urban, Chvastek – M. Michalík, P. Michalík, Firda – Krumplovič, Ochodek. Trenér: Roman Kantor.