„Bod se hodí,“ uznal trenér Karviné Marek Michalisko. „Kluci si ověřili, že hrát se dá s každým, pro naše mladé to opět byla dobrá škola. Každým takovým zápasem získávají cenné zkušenosti,“ hodnotil přínos sobotního zápasu pro tým.

Zcela spokojen ovšem nebyl. „Vedli jsme o dva, mohli odskočit na rozdíl čtyř branek. Po celou dobu zápasu jsme dělali spoustu technických chyb, tady opravdu nemůžeme být spokojeni. Ale chyby dělali i domácí. Přinutili jsme je k nim,“ uznal Michalisko.

Velkou překážkou byl brankář Artur Adamík v lovosické svatyni, který se může mezi tyčemi přetrhnout, když nastoupí proti Karviné. „Je to náš odchovanec, vždycky má motivaci. Ale fantasticky chytal i Nemo (gólman Marjanovič – pozn. aut.). Vlastně chytil poslední střelu domácích a zachránil nám bod,“ vybavil si trenér HCB.

Jinak ale byly poslední minuty v režii Michal Brůny, který brankami či asistencemi dotáhl stav na 25:25. „I když jsme předtím vedli, v závěru jsme zase o dvě branky prohrávali, takže ten bod bereme. On to paradoxně nebyl moc pohledný zápas, spíš bojovný a dramatický,“ porovnával Michalisko.

Každopádně to pro baníkovce byla skvělá průprava na vyřazovací boje. Nehledě na to, že mají stále šanci zabojovat o celkové vítězství v základní části. Dosud vedoucí Zubří totiž přivítají doma.

„Náš cíl se nemění. Chceme uhrát první čtyřku. Vepředu je to řádně našlapané, uspět s kterýmkoliv soupeřem z čela je náročné,“ poznamenal Marek Michalisko.

FCC Lovosice – Baník Karviná 25:25 (12:14)

Sled: 3:1, 6:3, 7:6, 9:9, 9:11, 12:12, 13:15, 16:16, 19:18, 23:22, 25:23. Rozhodčí: Bečička, Horák. Vyloučení: 2:4. Sedmičky: 2/2:1/1. Diváci: 623.

Nejvíce branek Lovosic: Motl 8/1, Sýkora 4/1.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Brůna 6/1, Zbránek 5, S. Mlotek 7, T. Mlotek, Nantl 1, Piatek 3, Jan Užek, Jiří Užek, Solák 3, Nedoma, Plaček, Drzyzga, Fulneček.