Poslední tři zápasy havířovský Exelsior vyhrál, jenže do Prahy i vzhledem k vánočním svátkům a nemocem odcestoval v prořídlé sestavě. Navíc se začínalo už v 11 hodin. „Byl to netradiční čas, z Havířova jsme museli vyrazit brzy, možná se na hráčích projevila i únava,“ přemýšlel vedoucí týmu Pavel Kotula.

Domácí se díky dvěma brankám P. Pražáka ujali vedení, v závěru první třetiny však snížil Šochman. Jenže prostřední dějství bylo z pohledu Exelsioru hororové. Kunratice ho totiž vyhrály 5:1 a dostaly se do velkého trháku. „Po druhé třetině to vypadalo, že z Prahy opět odjedeme s nadílkou,“ říkal Kotula.

Torpedo se však nevzdalo bez boje, smazalo pětigólovou ztrátu a v 57. minutě vyrovnal na 7:7 Peřka. „Musím hráče pochválit, že zápas nevzdali a ukázali, co v nich je,“ poukázal na zlepšený výkon Havířova vedoucí týmu.

Práce v podzemí černouhelné šachty ČSM ve Stonavě. Archivní snímek.
Práce v dole, kde zemřelo 13 horníků, budou obnoveny 27. prosince

Jenže ani pět branek ve třetím dějství hostům body nepřineslo. Minutu a půl před koncem totiž Sklenář proměnil trestné střílené a všechny body zůstaly v Praze. „Sahali jsme po vítězství, chtěli jsme to zlomit, ten nájezd ale bohužel rozhodl,“ dodal Kotula.

Příští zápas odehraje Torpedo až 11. ledna doma proti Karlovým Varům.

Start Praha-Kunratice – Exelsior Havířov 8:7 (2:1, 5:1, 1:5)

Branky a nahrávky: 16. P. Pražák (Kulík), 18. P. Pražák (M. Pražák), 29. Volf (Kosař), 29. P. Pražák (Prášek), 32. Prášek (P. Pražák), 33. Kříž (Schuller), 36. Kerzel (Volek), 59. z tr. stř. Sklenář – 19. Šochman (Filip), 24. Plášek, 41. Klimeš (Kloza), 43. Vilím (Kloza), 45. Klimeš (Drong), 49. Kloza (Plášek), 57. Peřka (Klimeš). Rozhodčí: Knap – Kněžík. Vyloučení: 3:1, navíc Neuman (P) OT. Využití: 0:1. Diváci: 21.

Havířov: Jasiok – Ošťádal, Plášek, Šochman, Drong – Filip, Kraus, Holeš, Klimeš, Vilím, Kozlík, Kloza, Peřka, Feber. Trenér: Plášek.

Manažer Karviné Lubomír Vlk.
Lubomír Vlk si uvědomuje: Potřebujeme zkvalitnit kádr
Petr David uhrál s Ostravou tři body.
Stolní tenisté porazili další tým z Ostravy, s Hradcem ale ztratili