Ve finále Českého poháru přispěl k drtivému vítězství nad Zubřím. V červenci čtyřiadvacetiletý hráč má před sebou velice hektické období.

Ondro, jak jste spokojen s účinkováním Baníku v letošní právě skončené sezoně?

Musím být spokojen. Získali jsme titul, teď i pohár, závěr sezony nás jako tým zastihl připravené a ve velmi dobré formě. Jen škoda, že nám to letos nevyšlo v Lize mistrů, to je vždy pro hráče velkolepá událost. Ale před klukama teď stojí další výzva v Lize mistrů, budu jim držet palce, ať to tentokrát vyjde.

Proti Zubří už jste ve druhé půli moc nenastupoval. Nechtěl jste riskovat, nebo trenér Kekrt chtěl vidět v akci i další hráče?

Zranění jsem se nebál. Bylo předem domluvené, že pokud povedeme dostatečným brankovým rozdílem, dostanou šanci i ostatní. Chtěli jsme, aby si zahráli všichni. Výsledek je ale naprosto dominantní.

Nemyslíte, že pořadatelé závěrečného turnaje asi věděli, co dělají, když proti sobě do semifinále postavili oba karvinské týmy?

Tohle nechám raději bez komentáře (smích).

Ale karvinská juniorka vás v sobotu zřejmě potrápila více než Zubří, ne?

Řekl bych to takhle – na Zubří jsme vletěli, protože jsme ho brali jako velkého rivala. Proti našim mladým z juniorky to byl úplně jiný zápas. Dneska šlo vidět, že když hrála naše první lajna, dokázali jsme soupeře výrazně přehrát. Kluci ze Zubří neměli moc šancí a prosazovali se, až když dal trenér Kekrt prostor i dalším hráčům.

Vy máte nyní velmi perný program. Přiblížíte nám ho?

Už v úterý mě čekají první státnice z matematiky, v pátek druhé. Navíc jsem pozván do reprezentačního týmu pro přípravné zápasy. Pak mám svatbu a na svatební cestu vyrážím do Grosswallstadtu (smích), kde budu od nové sezony působit. Hektičtější období jsem ve svém životě ještě nezažil.

Vnímal jste v extraligových vodách protivníky Baníku stejným způsobem jako loni, nebo se vám zdá, že někteří poskočili o výkonnostní stupínek výše a byli Karviné větším soupeřem?

Myslím, že ani ne, extraliga jako taková zůstala na stejné úrovni, tedy i její týmy. To spíše příští sezona by mohla vypadat opticky vyrovnaněji. Náš problém byl spíše v tom umět se na domácí soupeře namotivovat, protože během základní části sehrajete tak šest těžších střetnutí. V play-off už je to lepší, protože tam do toho jde každý naplno a to nám také více vyhovuje. Tam už se motivovat nepotřebujeme.

Co vám působení v karvinském klubu dalo a co naopak vzalo?

Já jsem v Karviné dosáhl absolutního vrcholu co se týká českých poměrů a teď se přede mnou otevírá další cesta, po které musím jít. Angažmá v Karviné mi nevzalo nic, naopak mi dalo strašně moc. Naučil jsem se spoustu nových věcí, kvalitativně povyrostl, dostal se do reprezentace a zahrál si evropské poháry. To vše díky parádním čtyřem sezonám v Karviné. Na Baník jako takový, na zápasy, atmosféru i naše fanoušky budu vzpomínat jedině v dobrém.