Havířovští sportovci se účastní závodů nejen v České republice, ale i v Evropě a v podstatě po celém světě. Sami také závody pořádají.

„Na prvním místě bych zmínil Albrechtický triatlon, který má již několikaletou tradici a letos se uskuteční 6. ročník na přelomu června a července. Dále je to Velikonoční 12timinutovka, která je ještě o dva roky starší než Albrechtický triatlon. Doporučuji jako malý jarní test běžecké formy," vyjmenoval člen oddílu Jan Hřebec. SK Fuga také spolupracuje s dalšími sportovními kluby.

„V loňském roce jsme se pustili do nového běžeckého závodu Havířská desítka ve spolupráci s HSC Havířov. Hlavní myšlenkou je podpora hendikepovaných sportovců, kteří se věnují boccii," zmínil Hřebec další z havířovských klubů, který je složen se sportovců na vozíčku.

„V plánu na letošní rok máme ještě nultý ročník duatlonu ve Zlatých Horách. Naše závody jsou určeny široké veřejnosti bez rozdílu věku a výkonnosti. Vítán je každý, kdo má sport opravdu rád," doplnil sportovec seznam akcí, které klub pořádá.

Při tak náročném programu hraje důležitou roli samozřejmě také motivace.

„Motivace je určitě důležitá. Někdy si po dokončení závodu říkám: Už nikdy víc!, ale pokaždé to přejde a večer už plánuju, jak si příští rok zlepším čas," uvedl Hřebec.