„Bohužel jsme zápas nezvládli. Zbytečný strach z tvrdé a dobře hrající obrany soupeře nás připravil o lepší výsledek," litoval ztráty bodů a především průběžného vedení v tabulce trenér sokolek Jaroslav Hudeček.

Karviňanky přijely do Brna s vědomím, že jim soupeř na podzim na domácí palubovce udělil debakl o 11 branek a jako by tento fakt zapříčinil, že si tým tentokrát moc nevěřil. Navíc, když byl oslaben o Klosovou, Remetančíkovou i Kröhnovou!

„Jejich absence se ukázala jako velká," připustil Hudeček. „Hlavně v prvním poločase hrály holky ustrašeně a křečovitě. K tomu kupily jednoduché technické chyby," dodal. Brňanky trestaly z rychlých útoků a vydobyly si šestigólové vedení.

Teprve v šatně ze sokolek spadly obavy a nervozita. Najednou produkovaly agresivnější a rychlejší házenou, snížily na 16:20 a měly další možnosti ke snížení stavu. V postupném útoku se však opět dopustily několika zbytečných ztrát a soupeřky navýšily z rychlých brejků svůj náskok.

„V celém utkání nám nešel hlavně postupný útok," viděl jasně příčinu porážky Hudeček. Z pole i ze sedmiček se prosazovala jen Diana Poláchová, pátá nejlepší střelkyně celé soutěže (za klubovou spoluhráčkou Olgou Klosovou), a to bylo na úspěch málo. Škoda, že s tak bojovným elánem, s jakým zahájily sokolky druhou půli, neodstartovaly hned od začátku.

Tatran Bohunice – Sokol Karviná 29:20 (13:6)

Karviná: Fridrichová, Provázková – Polehlová 2, Ulmonová 1, Pawlasová, Nolčová, Hudečková, Koudelková, Šulcová, Baronová, Schovancová 3, Kovářová 2, Synková, Poláchová 12/7. Trenér: Jaroslav Hudeček.