Baníkovci odjeli s touhou zabodovat a vytvořit si před závěrečným kolem o něco lepší pozici, ale nepodali optimální výkon. „Byl to spíš velmi špatný výkon," uznal zklamaný trenér HCB Jaroslav Hudeček.

První poločas byl jasně v režii Dukly, která se po celé utkání držela v náskoku. Hrála s chutí, karvinské hráče úplně přejela. „Prohrát poločas o osm gólů, to je smutné. Takhle se o play-off nebojuje," mračil se Hudeček.

Navíc jej naštvalo, že se mužstvo celý týden připravuje na to, aby Duklu nepouštělo do rychlých brejků a nakonec dvanáct z dvaceti inkasovaných branek dostane právě z rychlých brejků. „Neskutečné. A to jsem mohl dokolečka opakovat, že na postavenou obranu na Dukle neprohrajeme. To se vlastně potvrdilo ve druhé půli, kterou jsme vyhráli. Ale je třeba vidět i to, že Dukla už nevyvíjela takové úsilí," mávl rukou Hudeček nad tím, že taktické plány přišly znovu vniveč.

Jeho tým čeká v sobotu (od 18 hodin) avizovaný rozhodující duel s Jičínem. „Tady se rozhodne. Nechtěli bychom skončit jako v předešlých dvou ročnících, kdy se nás boj o medaile přestal týkat po základní části, a tak věřím, že to dotřetice zlomíme," přeje si trenér Hudeček.

Dukla Praha – Baník OKD Karviná 36:31 (20:12)

Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 6/6:4/2. Vyloučení: 6:8. ČK: Šustek – Gelnar. Diváci: 180.

Nejvíce branek Dukly: Sviták 10/6, Šustek 8, Kotrč 6.

Karviná: Schams, Jakub Lefan – Monczka 3, Ivkovič 5, Chudoba 1, Jan Užek 2, Gelnar 2, Jiří Užek, S. Mlotek 2, Veřmiřovský 12/2, T. Mlotek 2, Frančík 1, Paululik 1, Osmola. Trenér: Jaroslav Hudeček.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.