Další podnik této série proběhl v Sao Paulu a Diana se na něm představila po boku Barbory Cidlíkové. „Bylo to narychlo a jen pro tento turnaj. S Bárou jsme se potkaly vlastně až v Brazílii. Měla jsem tam jet původně s mou stálou parťačkou Terezou Petrovou, ale onemocnělo jí dítě," vysvětlovala Žolnerčíková.

Petrová navíc s největší pravděpodobností vedle orlovské volejbalistky pokračovat nebude. „Nestíhá, možná si sama představovala, že po návratu z mateřské na tom bude líp, nevím," pokrčila rameny Diana. Každopádně už se pracuje na tom, aby závěrečný podnik World Tour 2013 v jihoafrickém Durbanu absolvovala s novou budoucí kolegyní. „Něco už je rozjednané, uvidíme," nechá se sama překvapit.

Protože na světové scéně je Žolnerčíková úplným nováčkem, je logické, že svou pouť na turnajích nejvyšší úrovně zahajuje nejprve v kvalifikaci. „Dva vítězné zápasy vám zaručí postup do hlavní skupinové fáze," přibližuje.

Do Brazílie odcestovala na zkušenou, proto i pro ni samotnou bylo milým překvapením, že společně s Cidlíkovou úvodní zápas zvládly, když porazily chilský pár Badalová – Mardonesová 2:1 na sety. „Myslela jsem, že vyletíme hned na startu," smála se beachvolejbalistka z Orlové.

Ale nebylo tomu tak a česká dvojice šla dál. Ve druhém kole už ale vyfasovala nejvýše nasazený pár kvalifikace Dayová – Rossová z USA a prohrála 0:2.

V Brazílii se beachvolejbalistka zdržela týden. „Vzaly jsme to jako tréninkový kemp. Bylo tam teplo, hodně kurtů, dobré tréninkové podmínky. Až na finále jsem viděla i většinu zápasů," přibližuje. A jak dodává, svěťák je poněkud jiná liga. „To zcela určitě. Budu na sobě muset ještě hooodně zamakat," směje se.

Její nejbližší program představuje tvrdý trénink a poslední podnik světové série v Durbanu. „Turnaj v Indii byl kvůli tamní napjaté politické situaci zrušen, a tak pojedeme až v prosinci do Jižní Afriky na turnaj kategorie open (turnaje World Tour se dělí na Grandslamy, Openy a mládežnické turnaje, kromě toho se koná ještě světový šampionát v Polsku – pozn. aut.). Věřím, že už tam budu s novou partnerkou. Do té doby bude aspoň čas na sehrání a společný trénink," uzavírá Diana Žolnerčíková.