Po krásném čtvrtém místě na MČR U18 se přesunuly beachvolejbalistka BV Karviná Karin Žolnerčíková a její partnerka Šarlota Svobodová do Chodova u Karlových Varů na poslední juniorský český turnaj, kterým bylo MČR U20.

Turnaje se zúčastnilo 16 nejlepších párů z republiky podle žebříčku juniorek a své místo zde měl i pro tento rok nově vytvořený pár Žolnerčíková – Svobodová.

V prvním kole zvítězila děvčata nad párem Lesková – Rozsypalová 2:1 na sety. Ve druhém však narazily hráčky na silnou dvojici Šotkovská – Vraná (obě ročník 1997) a prohrály 1:2. Nastoupily tak cestu opravným pavoukem, který na takových vrcholných akcích ještě dává hráčkám šanci na zisk titulu.

V opravách Karin s Šarlotou porazily Suchánkovou a Hřebenovou, pak i Pavlovskou a Černíkovou a postoupily do semifinále. Zde opět narazily na pár Šotkovská – Vraná a opět prohrály.

V boji o třetí místo ale děvčata předvedla skvělý výkon a zvítězila 2:1 nad párem Honzovičová – Dunarová. Byla z toho nečekaná, ale zasloužená bronzová medaile.

Karin Žolnerčíková se raduje z vítězného balonu v utkání o bronz.

„Je to vynikající úspěch. Byl to teprve čtvrtý společný turnaj Karin s Šarlotou a dá se říct, že výsledky pro tuto nově vzniklou dvojici byly celou sezonu vynikající, protože holky se pokaždé dostaly do semifinále," spokojeně hodnotil vystoupení Karin a Šarloty otec prvně jmenované Ivo Žolnerčík.

Skvělé letošní výsledky a forma mladé karvinské beachvolejbalistky katapultovaly Karin na vrchol letní sezony, kterým bude Mistrovství Evropy U18 v plážovém volejbalu v Brně. Od 11. do 14. srpna se v jihomoravské metropoli představí 32 párů z celé Evropy a Karin si zde zahraje společně s Julií Honzovičovou, se kterou už odehrála pár turnajů. Děvčata budou jako třetí pár nasazena přímo do hlavní soutěže.

„Českých holek se doma představí víc, ale ty naše byly nominovány jako perspektivní tým, neboť jsou obě ročník narození 2001, a toto mistrovství hrají hráčky narozené v roce 1999 a mladší," upozornil Žolnerčík.

Mladá orlovská hráčka bude mít v srpnu napilno, neboť hned následující týden po skončení ME U18 se přesune do reprezentačního týmu šestkového volejbalu kadetek na turnaj olympijských nadějí, který se koná v Českých Budějovicích.

Slova chvály na její adresu pěl i tajemník Beach Volleyballu Karviná Otakar Kotyza. „Skvělá práce Karin i Šarloty. Jsme rádi, že budou děvčata reprezentovat klub BVK, potažmo město Karviná i na takové velké akci, kterou bude evropský šampionát v beachvolejbalu hráček do osmnácti let. Je to pro nás signál, že práce s mládeží se vyplácí a budeme v ní intenzivně pokračovat," uzavřel Kotyza.